Wraz z rozwojem sieci salonów Megastore chce poszerzać swoją ofertę artykułów gospodarstwa domowego, produktów RTV a także telefonów komórkowych. – Komputronik to sklep dobrze znany klientom, długo kojarzony był jednak głównie z handlem produktami branży IT. Megastore jest jednak odzwierciedleniem tego co robimy online. A tam sprzedajemy szeroką ofertę asortymentową, w tym RTV i AGD. Dotychczas brakowało nam platformy, w której moglibyśmy to zakomunikować klientom. Dzięki dużym salonom Megastore może zaprezentować szeroki wachlarz produktów, który odzwierciedla naszą ofertę internetową – tłumaczy nam Bernard Bocian, dyrektor Departamentu Sprzedaży Detalicznej w Komputroniku. Spółka w lipcu uruchomiła nowe, znacznie większe niż dotąd centrum logistyczne w Poznaniu. – Pozwala nam ono teraz swobodnie towarować sklepy w produkty AGD i RTV – dodaje nasz rozmówca. Według niego teraz ważną częścią sieci Komputronik ma być kategoria GSM. – To kategoria produktowa, która się będzie bardzo mocno rozwijać. Chcemy być w niej liderem. Proszę pamiętać, że GSM to naturalne dziedzictwo naszego doświadczenia w branży komputerowej. Wiele osób korzystało z nas komputerów osobistych do tych samych celów, do których dzisiaj wykorzystuje smartfony. Byłoby nienaturalne, gdyby sieci takie jak nasza funkcjonowały na rynku IT bez dużego udziału telefonów komórkowych – przekonuje dyrektor sprzedaży w Komputroniku.
W czwartek spółka uruchomiła swój Megastore w Warszawie. Do drugi taki obiekt tej firmy w Polsce. Sklep przeniesiono z ul. Towarowej do C.H. Wola Park. To największy salon Komputronika w naszym kraju. Drugi jest w Poznaniu. Podobnych punktów będzie jednak przybywać. – Chcemy rozwijać ten koncept. Celujemy w duże ośrodki miejskie i centra handlowe. Salony Megastore mają stanowić dla klientów bazę rozpoznania w naszej ofercie handlowej. Ceny w sklepie są identyczne z tymi, które oferujemy w internecie. Po zapoznaniu się z towarem klient będzie mógł zdecydować czy dokona zakupu w sklepie czy online – wyjaśnia Bernard Bocian i podkreśla, że duża część klientów docenia fakt, że w sklepie może zapoznać się ze sprzętem, uzyskać informację od naszych doradców, a dokonać zakupu w internecie. Jak zaznacza wciąż znacząca część klientów kupuje jednak w realu. Sprzedaż online stanowi od kilkunastu do 20 proc. przychodów.
Według zapewnień spółki projekt Megastore docelowo ma być realizowany we wszystkich większych miastach w Polsce.
W czwartek w południe za akcje Komputronika płacono na warszawskiej giełdzie 8,4 zł, czyli podobnie jak dzień wcześniej na zamknięciu sesji. Od początku roku papiery spółki podrożały jednak o 25 proc.