– Porządek obrad nie został jeszcze ustalony. Odnośnie do emisji chciałbym jednak zauważyć, że zgodnie z prawem kanadyjskim ofertę możemy przeprowadzić bez formalnej uchwały podjętej przez akcjonariuszy – mówi Jakub Korczak, wiceprezes KOV. Dodaje, że organem uprawnionym do podjęcia takiej decyzji jest rada dyrektorów.
W myśl statutu spółki może ona uchwalić emisję dowolnej liczby akcji, o ile cena emisyjna nie odbiega od bieżącej ceny rynkowej. Jedynie do przeprowadzenia emisji niespełniających tego warunku wymagana jest uchwała WZA. W piątek za walory KOV płacono na GPW po 1,79 zł, czyli o 2,2 proc. mniej niż w czwartek.
Kiedy spółka poda porządek obrad? – Według prawa kanadyjskiego musimy to zrobić na 35 dni przed WZA – mówi Korczak. Dla porównania, według prawa polskiego spółka informację o zwołaniu walnego zgromadzenia powinna podać 26 dni wcześniej.
KOV jest firmą zarejestrowaną i działającą zgodnie z przepisami prawa prowincji Alberta w Kanadzie. Tym samym dotychczas jej akcjonariusze odbywali walne zgromadzenia jedynie w tym kraju. W związku z debiutem akcji KOV na warszawskiej giełdzie, 25 maja ubiegłego roku, postanowiono zmienić ten stan rzeczy. W statucie spółki wprowadzono zapis o możliwości przeprowadzania obrad poza Kanadą.