W wyniku przymusowego wykupu główny akcjonariusz Vita 34 z końcem grudnia skupił wszystkie pozostałe akcje spółki, kontrolując 100 proc. kapitału zakładowego i ogólnej liczby głosów w tej spółce. W styczniu właściciele PBKM zdecydowali o wycofaniu akcji spółki z warszawskiej giełdy. W związku z ogłoszeniem przymusowego wykupu od grudnia obrót akcjami spółki był zawieszony.
We wrześniu w związku z planowanym połączeniem działalności ze spółką Vita 34, największym prywatnym bankiem komórek macierzystych w krajach niemieckojęzycznych, akcjonariuszom polskiej spółki zaoferowano objęcie 1,3 nowej akcji w zamian za 1 akcję PBKM. Jednym z warunków finalizacji transakcji było osiągnięcie minimalnego poziomu akceptacji wynoszącego 95 proc. pozostających w obrocie akcji PBKM. Po przeprowadzonej fuzji i wymianie akcji dominującym akcjonariuszem Vita 34 został AOC Health, zaangażowany wcześniej bezpośrednio w PBKM.
Wycofanie akcji PBKM z obrotu wpisuje się w trend, który panuje na warszawskiej giełdzie od kilku dobrych lat. Główni właściciele spółek, którzy nie widzą większych korzyści z dalszej obecności swoich firm na giełdzie, ogłaszają wezwania celem odkupienia wszystkich pozostałych akcji i wycofania spółki z GPW. W całym 2021 r. z warszawskiej giełdy wycofanych zostało 20 spółek, równocześnie doszło do 16 debiutów.
PBKM zadebiutował na warszawskie giełdzie w 2016 r., oferując akcje po 47 zł.