Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.06.2021 05:00 Publikacja: 01.06.2021 05:00
Foto: Adobestock
Kurs ropy typu Brent coraz odważniej spogląda w stronę poziomu 70 USD za baryłkę. – Pod koniec minionego tygodnia mogliśmy obserwować lokalną korektę na rynku ropy naftowej. Niemniej patrząc na interwał godzinowy, przecena wyhamowała na wysokości kluczowego krótkoterminowego poziomu wsparcia. Strefa przy 68,85 USD za baryłkę wynika z dolnego ograniczenia układu 1:1 oraz wcześniejszych reakcji cenowych. Zgodnie z metodologią overbalance, dopóki kurs znajduje się powyżej tej strefy, dopóty obowiązuje tendencja wzrostowa – wskazują analitycy X-Trade Brokers. – Jeżeli ruch w górę będzie kontynuowany, to jako najbliższy ważny opór należy traktować okolice 70 USD – dodają. A gdyby udało się przełamać ten poziom, możliwy będzie nawet atak na tegoroczne maksimum. – Rynek koncentruje się na posiedzeniu OPEC+, na którym przewiduje się, że grupa potwierdzi uzgodnioną już lipcową podwyżkę wydobycia o 0,8 mln baryłek dziennie. Do czasu uzyskania większej pewności co do wyniku negocjacji pomiędzy Waszyngtonem a Teheranem, a także do czasu większej synchronizacji światowego ożywienia popytu na paliwo, potencjał wzrostu powyżej maksimum z marca na poziomie 71,40 USD wydaje się ograniczony – uważają analitycy Saxo Banku.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W tej dekadzie, do 31 grudnia 2030 r., WIG może dojść do 200 tys. pkt. Hossa na GPW miałaby podstawy fundamentalne i makroekonomiczne, ale pamiętajmy o korektach, które mogą być znaczące – mówi Tomasz Bursa, doradca inwestycyjny, wiceprezes OPTI TFI.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Historyczny rekord na GPW. WIG osiągnął poziom 100 tys. pkt. Jak wysoko może jeszcze zajść? - Moment bardziej odczuwalnego schłodzenia na GPW nieuchronnie się zbliża - mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
W długim terminie złoto ma szansę osiągnąć poziom 5–6 tys. USD za uncję. Duży potencjał wzrostowy jest także w srebrze – uważa Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz w firmie XTB.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas