Vestor DM: WIG20 na koniec roku na poziomie 2650 pkt

Analitycy Vestor DM wierzą, że rynek akcji jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.

Publikacja: 12.01.2018 11:26

Vestor DM: WIG20 na koniec roku na poziomie 2650 pkt

Foto: Bloomberg

Dotyczy to nie tylko warszawskiego parkietu, ale także i globalnych rynków. Ich zdaniem po udanym 2017 r. również ten rok dla akcji zapowiada się udanie, a w szczególności jego pierwsza połowa.

- Cały czas oczekujemy kontynuacji hossy na globalnych rynkach. Sprzyja temu otoczenia makroekonomiczne. Odczyty PMI wskazują na dalszą ekspansję makro, a wzrost globalnego PKB pozwoli na utrzymanie dwucyfrowego wzrostu zysków. To z kolei usprawiedliwia obecne wyceny. Liczymy także na rotację kapitału z rynku obligacji do akcji. Szczególnie atrakcyjnie wyglądają akcje europejskiej - mówi Tomasz Bardziłowski, wiceprezes Vestor DM.

A jeśli Europa to także i rynek polski. Vestor DM jest już zresztą kolejną instytucją, która pozytywnie wypowiada się o perspektywach naszej giełdy.

- Polskie akcje nie są jeszcze drogie. Wyceny dużych spółek są bliskie historycznych średnich. Uważamy jednak, że ceny docelowe spółek z indeksu WIG20 będą podnoszone, co w szczególności tyczy się sektora bankowego. Uważamy, że na koniec roku WIG20 osiągnie poziom 2650 pkt. Naszym zdaniem należy oczekiwać wzrostu zysków w ujęciu sektorowym. Zysk dla indeksu WIG Banki wzrośnie o 18 proc. Zyski wzrosną także dla WIG Telekomunikacja, WIG Spożywczy, WIG Deweloperzy i WIG Budowlany – mówi Bardziłowski.

Dlatego też Vestor DM zaleca przeważanie sektora bankowego podobnie jak akcji deweloperów mieszkaniowych.

Jeżeli zaś chodzi o spółki to na 2018 r. analitycy polecają takie spółki jak: Pekao, Alior, BZ WBK, KGHM, CCC, Kruk, Altus TFI, LC Corp, Archicom, Lokum Deweloper, Wawel, Vigo, Mercator Medical, MZN Property.

Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Inwestycje
ESRS G1 Postępowanie w biznesie
Inwestycje
Złoto już powyżej 3300 dolarów za uncję
Inwestycje
Złoto może być nawet dwa razy droższe
Inwestycje
Krajowy popyt na obligacje nie odpuszcza
Inwestycje
Trump przegrywa we własną grę. Na rynkach ogromny chaos