Zarząd dystrybutora farmaceutyków proponuje, aby na skup akcji własnych
wydać do 80 mln zł. Spółka mogłaby kupić nie więcej niż 10 proc. walorów.
Aktualizacja: 27.02.2017 20:32 Publikacja: 21.04.2008 21:52
Zarząd dystrybutora farmaceutyków proponuje, aby na skup akcji własnych
wydać do 80 mln zł. Spółka mogłaby kupić nie więcej niż 10 proc. walorów.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM
Polska sprzeciwi się traktatowi o wolnym handlu z krajami Mercosuru w obecnym kształcie – oznajmił premier Donald Tusk przed wtorkowym posiedzeniem Rady Ministrów. Problem w tym, ze umowa z Mercosur nie ma jeszcze ostatecznego kształtu, bo negocjacje trwają.
Według Instytutu Gospodarki Międzynarodowej Petersona Economic Sanctions Reconsidered jedynie 34 proc. ze 174 badanych przypadków zastosowania sankcji w XX wieku odniosło sukces.
Po porażce 1:2 z Holandią Polska mierzy się w drugim meczu fazy grupowej Euro 2024 z Austrią. Początek meczu - o godzinie 18.
Ze Stanisławem Waczkowskim, wiceprezesem Ipopemy Securities i szefem zespołu maklerskiego w tej spółce, rozmawia Konrad Krasuski
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Wobec szybkiego starzenia się ludności w Polsce automatyzacja z nią związana będzie raczej łagodziła problem deficytu pracowników, niż powodowała wzrost bezrobocia – mówi Piotr Lewandowski, prezes Instytutu Badań Strukturalnych.
Better Europe EuSEF ASI, czyli fundusz na rzecz przedsiębiorczości społecznej, to nowe przedsięwzięcie, kierowane przez Ludwika Sobolewskiego, byłego prezesa giełd papierów wartościowych w Warszawie i w Bukareszcie. Fundusz ma wspierać odbudowę Ukrainy.
Większość spółek, które w ostatnich latach ściągnięto z rynku, przyniosła od debiutu ujemne stopy zwrotu. Zaledwie jedna trzecia dała zarobić swoim akcjonariuszom z oferty publicznej.
Przymusowy wykup akcji czołowego dystrybutora farmaceutyków potrwa do 6 marca. W najbliższych tygodniach z parkietu znikną również Pegas Nonwovens oraz Asseco Central Europe.
Główny akcjonariusz dystrybutora leków ogłosił przymusowy wykup 9,5 proc. walorów spółki. Tym samym Farmacol kończy swoją przygodę z giełdą.
Niedawna dymisja wieloletniego prezesa Farmacolu może mieć związek z karą, jaka grozi spółce za niewykonanie wszystkich zobowiązań inwestycyjnych
– Rynek e-aptek bardzo szybko się rozwija i wszystko wskazuje na to, że będzie tak dalej – mówi Maria Wiśniewska, prezes firmy Central European Pharmaceutical Distribution z grupy giełdowej PGF, będącej właścicielem m.in. internetowej apteki Dbam o Zdrowie (doz.pl).
Kończy się okres dzielenia się z inwestorami ubiegłorocznym zyskiem przez największe polskie spółki. Jeden z czynników wpływających na niski kurs naszej waluty zniknie
Wykorzystanie linii kredytowej Funduszu do redukcji rynkowego długu może się opłacać – twierdzi część ekonomistów
WIG niebezpiecznie zbliżył się do dołka tegorocznej bessy, a indeks małych spółek nawet już przebił wsparcie. Czy w ostatniej chwili indeksy podźwignie rajd św. Mikołaja, czy może rynek jest skazany na kontynuację bessy?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas