Trzy propozycje zagranicznych spółek do portfela

Trzech analityków wskazało spółki z zagranicznych parkietów, na wykresach których pojawiły się ciekawe sygnały transakcyjne. Czy warto uzupełnić portfel o papiery takich firm jak...

Aktualizacja: 06.02.2017 13:55 Publikacja: 09.11.2016 16:23

Trzy propozycje zagranicznych spółek do portfela

Foto: Bloomberg

Każdy analityk podaje uzasadnienie swojego wyboru na gruncie analizy technicznej lub fundamentalnej, i wskazuje istotne poziomy cenowe na wykresie. Eksperci wskazują spółki o potencjale wzrostowym i spadkowym (możliwa jest krótka sprzedaż lub zawarcie kontraktu CFD). Poniżej prezentujemy proponowane spółki wraz z wykresami.

Piotr Neidek, autor bloga bloga neidek.com

TYP: Hudaby Minerals

 

 

Biorąc pod uwagę postępującą aprecjację cen miedzi oraz wybicie oporów przez COPX.US ETF (instrument obrazujący zachowanie się kluczowych producentów miedzi), spółki z grona Copper Miners zaczęły w ostatnich dniach przełamywać swoje kluczowe podażowe poziomy. HudBay Minerals od początku miesiąca zwiększa swoją rynkową wycenę, a skoro odbywa się to na rosnących obrotach, to należałoby sądzić, iż papier przygotowuje się do wdrapania na nowe tegoroczne maksima. Tego typu zabieg oznaczałby aktywację długoterminowej struktury z potencjałem ruchu w okolice ekstremów 2014-2015. Na korzyść wzrostowego scenariusza przemawia także lokalny układ wskaźników impetu, układ średnich EMA oraz zachowanie dziennej dwusetki. SL ląduje na 3.55USD close i do tej wysokości outlook na spółkę jest optymistyczny.

Krzysztof Borowski, ekspert IBiUG SGH

TYP: Rheinmetal

 

Cena waloru zakręciła w górę i zbliża się do poziomu oporu na 64,40 euro – powyżej którego usytuowane są inne zatrzymania: 65,18 i 66,65 euro. Z kolei najważniejsze wsparcie leży na 60,14 euro. Większość wskaźników analizy technicznej wyraźnie zakręciła w górę – dominują na nich wskazania kupna: MACD, Stochastic, ROC i RSI – mają one duży potencjał wzrostowy. Do wskazania zajęcia pozycji długiej może dojść także na DI(+)/DI(-). Na średnich 13 i 45 sesyjnych pojawił się złoty krzyż, chociaż należy zdawać sobie sprawę, że z uwagi na trend boczny, panujący w ostatnim czasie, wskazania na obu średnich mogą być obarczone błędem. Wskaźnik Akumulacja/Dystrybucja uwidacznia systematyczny napływ środków na rynek tego waloru.

Bartosz Zawadzki, ekspert Admiral Makrkets

TYP: Apple

Sytuacja na wykresie spółki Apple zmieniła się o 180 stopni. Cena w minionym tygodniu przełamała linię trendu wzrostowego, który obserwowaliśmy od końca czerwca br. Po przełamaniu trendu pojawił się "retest", który ma szanse zakończyć się w okolicach poziomu oporu 112 - 111,50 USD. Po obronie tego obszaru cena powinna skierować się w stronę najbliższego wsparcia w pobliżu 109,50 USD, a następnie 104,50 - 104 USD. Pod koniec października spółka opublikowała wyniki za IV kwartał 2016 roku. Wprawdzie dane okazały się lepsze od rynkowych prognoz, ale firma zanotowała po raz pierwszy od 15 lat spadek przychodów w ciągu całego roku fiskalnego. Apple wciąż ma świetnie wyniki sprzedażowe na tle konkurencji, ale notuje spadki w porównaniu z poprzednimi okresami, a to najbardziej interesuje inwestorów.

Gospodarka światowa
Chiny zniosły cło na amerykański surowiec. Ale nie chcą się przyznać
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka światowa
Globalny szef international w Citi: na świecie będzie coraz mniej wolnego handlu
Gospodarka światowa
Czy DOGE rzeczywiście „ciął piłą łańcuchową” wydatki budżetowe?
Gospodarka światowa
Najgorsze pierwsze 100 dni dla rynków od czasów Geralda Forda
Gospodarka światowa
Amerykańskie taryfy to największy szok handlowy w historii
Gospodarka światowa
Czy Powell nie musi bać się o stanowisko?