TFI: Rockbridge zamiast BPH

Do zarządu BPH TFI dołączyli: Piotr Góralewski jako prezes i Jakub Ryba – wiceprezes, obaj do tej pory związani z Altusem.

Publikacja: 19.09.2017 06:00

Piotr Góralewski, prezes Rockbridge TFI

Piotr Góralewski, prezes Rockbridge TFI

Foto: Fotorzepa, Rafał Guz

Kierownictwo spółki opuścili: prezes Piotr Karnkowski oraz wiceprezesi – Marcin Berger i Aleksander Mokrzycki. Stanowisko zachował tylko jeden przedstawiciel dotychczasowego zarządu – Marcin Bednarek, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

To nie koniec zmian w BPH TFI, które Altus Agent Transferowy – spółka zależna Altus TFI – kupił od GE Capital 31 sierpnia. W ubiegły piątek rada nadzorcza firmy zdecydowała również o zmianie jej nazwy na Rockbridge TFI.

Nowy prezes Rockbridge TFI pracował w Altusie od listopada 2011 r. do września 2017 r. jako dyrektor zaangażowany w tworzenie i obsługę funduszy inwestycyjnych. Jakub Ryba jest związany z Altusem niemal od początku działalności spółki – zasiadał w jej zarządzie od 2009 r., skąd nadzorował pracę biura analiz. Zarówno Góralewski, jak i Ryba byli w przeszłości związani z Grupą PZU, podobnie jak Piotr Osiecki, założyciel, największy akcjonariusz i prezes notowanego na giełdzie Altus TFI.

Prezes Altusa zapowiadał niedawno na naszych łamach, że pod nową marką oferta dawnego BPH TFI zostanie rozwinięta w kierunku funduszy opartych na aktywach zagranicznych, a zespół zarządzających rozbudowany o osoby mające duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu produktów.

Altus i Rockbridge zarządzają funduszami o wartości przekraczającej 12 mld zł. Łączny poziom aktywów – uwzględniając portfele asset management – oba podmioty prowadzą inwestycje norweskiego funduszu Government Pension Fund Global w Polsce – przekracza 18 mld zł.

Altusowi zależy na zachowaniu odrębności organizacyjnej i prawnej obu TFI między innymi po to, żeby nie być zmuszonym do ogłaszania wezwań do sprzedaży akcji spółek, w których akcjonariacie łączne udziały Altusa i Rockbridge przekraczają lub dopiero przekroczą 33 proc. Przykładem takiej firmy jest dziś Relpol. Piotr Osiecki zapewniał w „Parkiecie", że mimo powiązań kapitałowych Rockbridge ma być podmiotem konkurencyjnym wobec właściciela. jam

Fundusze inwestycyjne
W czołówce funduszy polskich akcji kilka przetasowań
Materiał Promocyjny
Financial Controlling Summit
Fundusze inwestycyjne
Szybki rajd obligacji skarbowych
Fundusze inwestycyjne
W TFI spadło zainteresowanie akcjami
Fundusze inwestycyjne
Kolejne trzy miliardy wpadły funduszom
Fundusze inwestycyjne
TFI PZU: nie ma mowy o bańce akcji. Największy potencjał ma GPW
Fundusze inwestycyjne
Druga połowa dla obligacji. Ale czy na pewno?