Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 27.06.2019 05:09 Publikacja: 27.06.2019 05:09
Piotr Borowski, członek zarządu GPW.
Foto: materiały prasowe
Nietrudno bowiem zauważyć, że niektóre spółki mają w tym zakresie duże braki. Nad kwestią tą pochylił się działający przy giełdzie Komitet ds. Ładu Korporacyjnego, który wydał w tej sprawie nawet specjalne stanowisko. Podkreślono w nim m.in. szczególną rolę, jaką w zapewnieniu prawidłowego funkcjonowania spółki pełni rada nadzorcza. W ocenie Komitetu „sprawnie działający nadzór jest jednym z podstawowych narzędzi budowania trwałej wartości spółki i obniżania ryzyka inwestycyjnego".
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W czwartek WIG przebił pierwszy raz w historii poziom 100 tys. pkt. Wydarzenie to nie uszło uwadze m.in. ministrowi finansów, Andrzejowi Domańskiemu oraz przewodniczącemu KNF Jackowi Jastrzębskiemu.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
24 kwietnia 2025 r. zapisał się złotymi zgłoskami na GPW. WIG po raz kolejny pobił historyczny rekord, ale po raz pierwszy w historii przebił poziom 100 tys. pkt.
Grupa Revolut zarobiła w minionym roku 1,4 mld dolarów. Liczba klientów na świecie wzrosła o 15 mln, a w Polsce – o 1 mln.
Po tąpnięciu notowań banków z początku kwietnia nie ma już śladu. To głównie efekt poprawy nastrojów inwestorów zagranicznych. Ale skoro tak, to trudno powiedzieć, co się może dziać dalej.
Podatek od nadmiarowych zysków banków to zły pomysł – powiedział w środę w czasie spotkania z dziennikarzami w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach szef resortu aktywów państwowych Jakub Jaworowski. Holding PZU? – To ciekawy kierunek – ocenił.
Przy sprzyjających warunkach na zewnątrz krajowy rynek wciąż prezentuje się bardzo mocno. WIG jest znów bliski pobicia 100 tys. pkt.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas