Dodatkowo spółka zaksięgowała prawie 22 mln euro zysku z aktualizacji portfela nieruchomości, rok wcześniej wynik sięgnął przeszło 31 mln euro (zależy głównie od zaawansowania inwestycji deweloperskich w danym okresie).
Zysk netto skurczył się o blisko 9 proc., do 63 mln euro, czyli 0,13 euro (0,56 zł) na akcję.
W ciągu trzech kwartałów br. GTC wypracowało 73,3 mln euro przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej, o 16 proc. więcej rok do roku.
Spółka zarządza biurowcami o powierzchni blisko 550 tys. mkw. i obiektami handlowymi o powierzchni 215 tys. mkw., to wzrost o odpowiednio 4,6 i 19 proc. rok do roku. Wartość portfela tych pracujących nieruchomości na koniec września wynosiła 2,06 mld euro (wzrost o 10 proc. rok do roku), z czego 0,95 mld zł przypadało na obiekty w Polsce. Kilka lat temu menedżerowie spółki stwierdzili, że najlepsze okazje inwestycyjne dają inne państwa regionu, stąd zerowy udział Polski w projektach na etapie realizacji i minimalny, jeśli chodzi o plany. W przygotowaniu jest biurowiec Moderna w Katowicach (prawie 18 tys. mkw.) z terminem oddania w 2022 r., a na jeszcze mniej zaawansowanym etapie Zielone Tarasy, czyli nowe wcielenie problematycznej Galerii Wilanów (61 tys. mkw.), których oddanie prognozowane jest w 2025 r.