Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.04.2020 06:57 Publikacja: 01.04.2020 06:57
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek
W porządku obrad nie ma punktu o głosowaniu nad powołaniem rewidenta ds. szczególnych. Poprzednio wnioskowała o to Hanapeta, której udział w akcjonariacie – po emisji dla Cordii – skurczył się z 20 do 6,7 proc. Inwestor kwestionuje prawidłowość emisji. – Nie jest rolą zarządu komentowanie sporów właścicielskich, chciałbym zaznaczyć, że podwyższenie kapitału zostało zarejestrowane przez sąd, nie stwierdzono uchybień – mówi Marcin Gomoła, prezes Polnordu. – Pozyskaliśmy silnego partnera strategicznego, zniwelowaliśmy ryzyko wywołane kumulacją zapadalności zadłużenia, mamy dobrą płynność finansową – wylicza. Brak stabilności w akcjonariacie spowodował, że ostatnie dwa lata były trudne dla dewelopera. Sprzedaż mieszkań w 2019 r. skurczyła się o ponad 60 proc., do 323 sztuk. – Do momentu ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego notowaliśmy dobrą sprzedaż. Teraz mieszkanie nie jest dla ludzi towarem pierwszej potrzeby. Zamknęliśmy czasowo biura stacjonarne, kontakt możliwy jest zdalnie. Trudno dziś jednoznacznie powiedzieć, jak sytuacja z koronawirusem przełoży się na rynek mieszkaniowy – mówi Gomoła. Dodaje, że budowy Polnordu idą zgodnie z harmonogramami, choć podwykonawcy sygnalizują, że na rynku budowlanym mogą pojawić się problemy. Większość inwestycji Polnordu jest w końcowej fazie. ar
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Segment nafta, chemia i gaz wypracował w 2024 r. zyski i stanowi większość portfela zamówień. Budowlana grupa pracuje nad nową strategią.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
W reakcji na słowa prezesa NBP i spadek stawek WIBOR w kwietniu może jeszcze nie widać wzrostu sprzedaży mieszkań, ale widać już wzrost średnich cen, bo jest mniej obniżek – mówi Robert Chojnacki, założyciel portalu Tabelaofert.pl.
Kolejna giełdowa spółka, tym razem Mirbud, może brać udział w przetargach o łącznej wartości ponad 2,2 mld zł netto.
Wysokie stopy, najdroższy w UE kredyt, brak programu wsparcia. Jak poradzili sobie deweloperzy mieszkaniowi w pierwszych miesiącach roku i jakie mają ambicje?
Perspektywa cięć stóp pozytywnie wpływa na postrzeganie deweloperów mieszkaniowych przez rynek. Paliwem kolejnych wzrostów mogą być dane o sprzedaży za II kwartał – jeśli pokażą one poprawę.
Unibep jest jednym z czternastu graczy, którzy będą mogli się starać o kontrakty drogowe o łącznej wartości 2,3 mld zł netto.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas