Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 22.04.2017 10:03 Publikacja: 22.04.2017 10:03
Foto: Bloomberg
„Psucie rynku, niezdrowa konkurencja, dumping" – tak branża maklerska zareagowała na obniżenie przez DM Banku BPS prowizji za handel akcjami do 0,13 proc. Mimo że stawka ta obowiązuje już od prawie dwóch miesięcy, to pozostali brokerzy oficjalnie nie zdecydowali się na zmiany w swoich cennikach. Nie oznacza to jednak, że temat całkiem ucichł. Część domów maklerskich została bowiem postawiona przez niektórych klientów pod ścianą.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Umiejętność szybkiego dostosowania własnego zdania w reakcji na nawet niewielkie zmiany fundamentalne okazała się kluczowa w 2024 roku – mówi Emil Popławski z BM Pekao, zwycięzca rankingu analityków.
BM Pekao wciąż króluje na rynku analiz. Zdaniem zarządzających firma ta posiada w swoich szeregach najlepszego analityka. Jest nim Emil Popławski. BM Pekao ma także najlepszy zespół analiz.
Obszarem, który z pewnością musimy wzmocnić jest technologia w zakresie prezentacji i dystrybucji analiz – mówi Tomasz Duda, szef działu analiz BM Pekao, który wygrał w rankingu najlepszych zespołów analitycznych.
Tak dużych obrotów na rynku akcji, jak w 2024 r., nie było w Warszawie jeszcze nigdy. Za prawie 25 proc. z nich odpowiadał jednak jeden broker.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Pod koniec 2024 r. domy maklerskie po raz kolejny zasypały inwestorów raportami, w których starają się przewidzieć to, co będzie działo się na rynkach w kolejnych 12 miesiącach. Sami analitycy, ale i zarządzający, wciąż wysoko cenią ten produkt.
Jak co roku „Parkiet” przepytał szefów biur i domów maklerskich o ich ocenę 2024 r. i perspektywy na 2025 r. Jaki obraz się wyłania? W branży maklerskiej panuje „ostrożny optymizm”, szczególnie że wiele czynników mających wpływ na przyszłość nie jest tak naprawdę zależnych od nas.
Już we wtorek 28 stycznia od godz. 12.00, na stronach parkiet.com i rp.pl, specjalny program na żywo: Taki będzie 2025 r. Prognozy „Parkietu”. Z ekspertami poszukamy odpowiedzi na najważniejsze polityczne, gospodarcze, rynkowe i finansowe pytania.
Banki coraz częściej kierują propozycje ugodowe również do tych klientów, którzy weszli na drogą sądową.
W najnowszej edycji badań ARC Rynek i Opinia wyłonił się nowy lider – to VeloBank.
Dystrybutor IT ma za sobą udany grudzień. Jakie są perspektywy na 2025 rok?
Zaangażowanie banków komercyjnych w dług Skarbu Państwa wzrosło o niemal 100 mld zł na koniec listopada 2024 r. wobec końca 2023 r. To największy przyrost w historii, bo rząd ma ogromne potrzeby, a kredytodawcy muszą gdzieś przekierować nadpłynność sektora.
Inwestorzy czekali na pierwsze rozporządzenia nowego prezydenta, licząc na to, że jego druga administracja okaże się lepiej przygotowana do rządzenia i da Ameryce impuls rozwojowy.
Choć nie wszystkim musi się to podobać, restrykcyjna polityka pieniężna co do zasady powoduje, że kredytobiorcy mocno tracą, a kredytodawcy dużo zyskują. Ale w Polsce można wskazać dodatkowy czynnik, który powoduje, że zyski banków są obecnie ponadprzeciętne.
Penta ogłosiła wezwanie na EMC Instytut Medyczny. Chce skupić brakujące papiery i wycofać wartą prawie 500 mln zł spółkę z giełdy. Losy wezwania zależą od decyzji PZU.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas