Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 24.04.2025 22:09 Publikacja: 05.02.2023 21:00
Instalacja nadajników więcej niż jednego operatora komórkowego na jednym maszcie to światowy.
Foto: Fot. Dariusz Leszczynski/Shutterstock
Operatorzy telekomunikacyjni na świecie (i w Polsce) coraz częściej pozbywają się infrastruktury lub udziałów w spółkach, do której ona trafia. Z drugiej strony jak grzyby po deszczu powstały w ostatnich latach firmy specjalizujące się w zarządzaniu infrastrukturą. Mnożą się one także w Polsce, choć wzrost stóp procentowych, a co za tym idzie – droższy kredyt, sprawiły, że kolejne projekty są w trudniejszej sytuacji. Jaka może być przyszłość operatorów hurtowej sieci światłowodowej, takich jak Fiberhost, Nexera czy Światłowód Inwestycje, a jaka spółek wieżowych, takich jak Cellnex Poland czy Emitel? Ich przedstawiciele przekonują, że infrastrukturalny biznes to ciekawa inwestycja, choć w Europie Środkowo-Wschodniej ciągle niedoceniana.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Już wiadomo kto jest nabywcą Orange Energia, spółki zajmującej się sprzedażą energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i fotowoltaiką.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Studio zmieniło strategię. Zapowiedziało premierę „Frostpunka 1886”. Zasygnalizowało też, że wyniki za 2025 r. będą lepsze od zeszłorocznych. - Wierzymy, że ten rok będzie dla spółki niesamowity - powiedział prezes Przemysław Marszał. Jak zmiany w strategii oceniają analitycy?
Na rynku jest nowa maksymalna wycena akcji telekomunikacyjno-medialnej grupy . Analityk przeszacował jej zyski z powodu gołębiego nastawienia Rady Polityki Pieniężnej.
Zysk operacyjny i netto Orange Polska w pierwszym kwartale 2025 r. były niższe niż spodziewali się analitycy ankietowani przez „Parkiet”. Zarząd podtrzymał prognozy na cały rok. Jest bliski sprzedaży energetycznej spółki.
Udowodniliśmy, że potrafimy rosnąć samodzielnie. Nasze plany pokazują, że ten wzrost wcale nie musi zmaleć. Jeżeli ktokolwiek byłby nami zainteresowany, musi pokazać to albo w wycenie, albo w perspektywach wzrostu – mówi Robert Tomaszewski, prezes Compu.
Robert Tomaszewski, prezes Compu, będzie gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz. 12.00.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas