Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 12.04.2022 05:00 Publikacja: 12.04.2022 05:00
Foto: Adobestock
Sporym zainteresowaniem wśród branżowych serwisów o telekomunikacji cieszył się nasz tekst o propozycji państwowego operatora – Exate-la – co do warunków aukcji częstotliwości 3,4–3,8 GHz, czyli tzw. aukcji 5G. Jak napisaliśmy, telekom ten proponuje, aby zamiast czterech blo-ków po 80 MHz każdy Urząd Komunikacji Elektronicznej przeznaczył na licytację 13 bloków (Exatel mówi gwoli ścisłości o zakresach), z czego każdy miałby liczyć 20 MHz. To daje razem 260 MHz, czyli mniej, niż planował do tej pory UKE, i sporo mniej, niż chciałyby komórkowe sieci. Postulowały one wcześniej, aby urząd zwiększył pulę przeznaczonego dla sektora prywatnego pasma do 400 MHz (każdy blok mógłby liczyć po 100 MHz). Operatorzy i reprezentujące ich izby argumentowali, że im większe ciągłe pasmo, tym lepsze parametry usług można dzięki niemu uzyskać. Exatel zaś uważa, że proponowana przezeń konstrukcja zapewni budżetowi państwa wyższe wpływy.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Już wiadomo kto jest nabywcą Orange Energia, spółki zajmującej się sprzedażą energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i fotowoltaiką.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Studio zmieniło strategię. Zapowiedziało premierę „Frostpunka 1886”. Zasygnalizowało też, że wyniki za 2025 r. będą lepsze od zeszłorocznych. - Wierzymy, że ten rok będzie dla spółki niesamowity - powiedział prezes Przemysław Marszał. Jak zmiany w strategii oceniają analitycy?
Na rynku jest nowa maksymalna wycena akcji telekomunikacyjno-medialnej grupy . Analityk przeszacował jej zyski z powodu gołębiego nastawienia Rady Polityki Pieniężnej.
Zysk operacyjny i netto Orange Polska w pierwszym kwartale 2025 r. były niższe niż spodziewali się analitycy ankietowani przez „Parkiet”. Zarząd podtrzymał prognozy na cały rok. Jest bliski sprzedaży energetycznej spółki.
Udowodniliśmy, że potrafimy rosnąć samodzielnie. Nasze plany pokazują, że ten wzrost wcale nie musi zmaleć. Jeżeli ktokolwiek byłby nami zainteresowany, musi pokazać to albo w wycenie, albo w perspektywach wzrostu – mówi Robert Tomaszewski, prezes Compu.
Robert Tomaszewski, prezes Compu, będzie gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz. 12.00.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas