– To nasza firma zarządzająca – przyznał Krzysztof Krawczyk, partner w Innova Capital.
Nie ujawniono, na czym ma polegać kooperacja. W komunikacie giełdowym Magna zaznaczyła, że porozumienie nie stanowi umowy inwestycyjnej ani też zobowiązania do realizacji określonych transakcji kapitałowych. Z drugiej strony podmioty zadeklarowały chęć zawarcia umowy inwestycyjnej w przypadku ustalenia warunków konkretnych transakcji.
Mirosław Janisiewicz, największy akcjonariusz Magny (poprzez cypryjską spółkę Rasting Ltd.), ocenił, że na dodatkowe informacje jest za wcześnie. – Mogę powiedzieć, że widzimy potencjał w aktywach Magny w obszarze radiodyfuzji (rozpowszechniania sygnału radiowo-telewizyjnego – red.) – mówił Krawczyk.
Magna kontroluje spółkę Info-TV-FM, która zajmuje się właśnie taką działalnością. Info-TV-FM ma też przyznane częstotliwości radiowe przeznaczone dla telewizji komórkowej. Jest hurtownikiem, który kieruje ofertę programową do operatorów telekomunikacyjnych, jednak do tej pory żaden z dużych graczy z oferty Info-TV-FM nie skorzystał. Dlatego spółka przygotowuje się do zmiany modelu biznesowego. Zainwestowała w Veno, producenta terminali do odbioru mobilnej telewizji. Możliwe, że właśnie przy tym projekcie Innova wsparłaby Magnę.
Niewykluczone jest też jednak, że Innova przygotowuje się do większej transakcji na rynku radiodyfuzji. Telekomunikacja Polska zamierza sprzedać największego gracza na tym rynku – TP Emitela. Krawczyk nie zdradził, czy jest on w kręgu zainteresowań Innovy.