Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 05.08.2016 06:00 Publikacja: 05.08.2016 06:00
To kolejna polska spółka, która odnosi sukcesy na światowym rynku gier wideo. Założony w 2004 r. QubicGames zanotował właśnie ponad milion użytkowników gry „Geki Yaba Runner", dostępnej na świecie na konsole Nintendo oraz na urządzenia mobilne. Ponad 50 proc. użytkowników gry odnotowano w Azji, a w Japonii była ona drugą najchętniej kupowaną aplikacją na konsole Nintendo 3DS w lipcu 2013 roku. Spółka jest jedynym w Polsce partnerem Nintendo od dziesięciu lat, współpracuje też z globalnym wydawcą gier Chillingo, a w czerwcu 2016 sfinalizowała umowę na wydanie „Geki Yaba Runner" na platformę Nintendo w Japonii, Korei Południowej, Chinach, na Tajwanie i w Hongkongu. Zamierza także wydać grę w Europie i obu Amerykach. – Obecnie koncentrujemy się na jak najszerszej komercjalizacji naszych projektów w Azji oraz w USA. Zakładamy, że pierwsze efekty naszych działań będą widoczne w wynikach finansowych na koniec 2016 roku – zapowiada Jakub Pieczykolan, twórca i prezes QubicGames. – W ciągu ponad dziesięciu lat z sukcesem zrealizowaliśmy ponad 20 światowych produkcji gier, głównie na konsole Nintendo oraz urządzenia mobilne z systemem iOS i Android, a w ostatnim czasie umacniamy też obecność na platformach PC/Mac i konsolach Sony PlayStation – przypomina Pieczykolan. Spółka prowadzi prace nad czterema produkcjami, w tym gry „Robonauts", której premierę przewidziano na czwarty kwartał 2016 r. – Nasze gry wydawane są na całym świecie ze szczególnym uwzględnieniem rynku chińskiego i japońskiego, gdzie cieszą się ogromną popularnością. Mamy już sfinalizowane umowy z azjatyckimi wydawcami, co gwarantuje dotarcie do szerokiego grona użytkowników – przekonuje Jakub Pieczykolan.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Informatyczna grupa wypracowała w I kwartale 2025 r. solidne wyniki. Jakie będą kolejne miesiące?
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Początek roku na rynku rodzimych spółek technologicznych zaczął się słabo – przez pierwsze trzy miesiące zrealizowano jedynie 35 transakcji wysokiego ryzyka. Branży doskwiera deficyt zagranicznych inwestorów.
Polska spółka podpisała kontrakt z firmą Aplikacje Krytyczne. Będzie świadczyć usługi dla systemu e-Urząd Skarbowy. Wartość umowy może sięgnąć 44,6 mln zł. To niemal tyle samo, ile wynosi kapitalizacja firmy na giełdzie.
Pierwszy kwartał 2025 roku minął giełdowym telekomom bez fajerwerków. Rok temu miały nadzwyczajne zyski, których w tym roku nie dało się powtórzyć. Kolejne kwartały będą wyglądać lepiej. Nie tylko dlatego, że Orange Polska właśnie sprzedał spółkę handlującą energią.
Polska firma podpisała warunkową umowę nabycia Data Desk, spółki działającej w Ameryce Północnej i Południowej. Rynek transakcję ocenił pozytywnie. Kurs rośnie o prawie 7 proc.
Informatyczna spółka miała udany zeszły rok. Zwiększyła przychody i zyski. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas