Rada nadzorcza Sare 22 marca wyraziła zgodę na nabycie aktywów Gadu-Gadu, będących własnością spółki Xevin Consulting Limited za cenę nie wyższą niż 2,4 mln zł. Ujawnienie informacji zostało opóźnione. Transakcja obejmujuje w szczególności aktywa w postaci sprzętu serwerowego, komunikatora Gadu-Gadu, domen internetowych, prawa własności do znaków towarowych i do logotypów (w szczególności do znaku słoneczka).
W dniu 8 czerwca Sare podpisało z Xevin Consulting Limited list intencyjny, zgodnie z którym strony zamierzają prowadzić negocjacje w celu ustalenia ostatecznych warunków transakcji. Chcą ją sfinalizować do 30 września.
Sare specjalizuje się w zintegrowanym marketingu internetowym. To przejęcie byłoby realizacją założonych w strategii biznesowej spółki akwizycji, które docelowo mają zapewniać poszerzenie jej oferty o komplementarne usługi oraz umożliwiać zapowiedziany w strategii wzrost EBITDA.
- Wywodzimy się z podobnej kultury organizacyjnej, opartej na technologii i innowacyjności. Razem możemy rozwinąć kolejne projekty, będące odpowiedzią na dzisiejsze zapotrzebowanie rynku – mówi, cytowany w komunikacie Dariusz Piekarski, prezes Sare.
Jak informuje spółka, Gadu-Gadu szczyt swojej popularności osiągnęło w ubiegłym dziesięcioleciu, ale do dzisiaj jest bardzo rozpoznawalnym komunikatorem przez większość polskich użytkowników internetu. - Mamy precyzyjnie określone cele i założenia związane z rozwojem GG. Jako eksperci w dziedzinie poczty elektronicznej oraz e-mail marketingu, jesteśmy w stanie przewidzieć i zdefiniować trendy oraz następujące zmiany w tej dziedzinie. Dlatego ten komunikator idealnie wpisuje się w naszą strategię rozwoju, a tym samym uzupełni nasze portfolio usług. Dzięki temu nasi obecni i przyszli klienci będą mogli się spodziewać jeszcze szerszego, a jednocześnie bardziej zintegrowanego zakresu usług – dodaje Piekarski. Sare informuje, że ma kilka pomysłów na reaktywację i rozwój Gadu-Gadu oraz promocję charakterystycznego znaku słoneczka. Jako spółka specjalizująca się w zagadnieniach poczty elektronicznej, pragnie wykorzystać możliwości zawieszonej usługi Gadu-Gadu, jaką była poczta GG. Spółka zamierza zintegrować ją z komunikatorem. Kolejnym krokiem będzie ewolucja komunikatora, zintegrowanego ze stronami internetowymi.