Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 07.09.2017 06:10 Publikacja: 07.09.2017 06:10
Dariusz Piekarski, prezes Sare
Foto: materiały prasowe
– Trwają rozmowy i negocjacje dotyczące tej transakcji – potwierdza prezes Dariusz Piekarski. Jej wartość to maksymalnie 2,4 mln zł. Giełdowa spółka zajmuje się marketingiem internetowym. W tym roku kupiła już pakiet kontrolny w firmie MarketNews24. Rozgląda się za kolejnymi podmiotami, które mogłyby dołączyć do grupy, ale żadne z rozmów nie są na razie zaawansowane.
Tymczasem w Sare trwa reorganizacja, której efektem ma być uzyskanie efektów synergii, uproszczenie struktury grupy oraz eliminacja „podwójnych" kosztów. – Dlatego zastanawiamy się nad połączeniem spółek zależnych Salelifter oraz Teletarget – wskazuje prezes Piekarski. W I półroczu przychody grupy mocno wzrosły, ale jeszcze wyższa była dynamika kosztów. W efekcie EBITDA i zysk netto są gorsze rok do roku. Zarząd podkreśla jednak, że to skutek kilku czynników. W II kwartale 2016 r. zysk podbiło zdarzenie jednorazowe, a ponadto operacyjnie był to najlepszy okres w całym 2016 r. Stąd też spółka musiała zmierzyć się z wysoką bazą. Ponadto rosną jej koszty z uwagi na wzrost wynagrodzeń. Chodzi nie tylko o zwyżkę płac, ale również o przyrost liczby pracowników. Rok do roku przybyło ich około 25 proc. Nowe osoby pracują nad projektami, które nie generują jeszcze przychodów.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Pierwszy kwartał 2025 roku minął giełdowym telekomom bez fajerwerków. Rok temu miały nadzwyczajne zyski, których w tym roku nie dało się powtórzyć. Kolejne kwartały będą wyglądać lepiej. Nie tylko dlatego, że Orange Polska właśnie sprzedał spółkę handlującą energią.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Polska firma podpisała warunkową umowę nabycia Data Desk, spółki działającej w Ameryce Północnej i Południowej. Rynek transakcję ocenił pozytywnie. Kurs rośnie o prawie 7 proc.
Informatyczna spółka miała udany zeszły rok. Zwiększyła przychody i zyski. Jaki będzie 2025 rok?
Studio zmieniło strategię. Zapowiedziało premierę „Frostpunka 1886”. Zasygnalizowało też, że wyniki za 2025 r. będą lepsze niż w 2024 r.
Już wiadomo kto jest nabywcą Orange Energia, spółki zajmującej się sprzedażą energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i fotowoltaiką.
Studio zmieniło strategię. Zapowiedziało premierę „Frostpunka 1886”. Zasygnalizowało też, że wyniki za 2025 r. będą lepsze od zeszłorocznych. - Wierzymy, że ten rok będzie dla spółki niesamowity - powiedział prezes Przemysław Marszał. Jak zmiany w strategii oceniają analitycy?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas