Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 07.09.2017 06:10 Publikacja: 07.09.2017 06:10
Dariusz Piekarski, prezes Sare
Foto: materiały prasowe
– Trwają rozmowy i negocjacje dotyczące tej transakcji – potwierdza prezes Dariusz Piekarski. Jej wartość to maksymalnie 2,4 mln zł. Giełdowa spółka zajmuje się marketingiem internetowym. W tym roku kupiła już pakiet kontrolny w firmie MarketNews24. Rozgląda się za kolejnymi podmiotami, które mogłyby dołączyć do grupy, ale żadne z rozmów nie są na razie zaawansowane.
Tymczasem w Sare trwa reorganizacja, której efektem ma być uzyskanie efektów synergii, uproszczenie struktury grupy oraz eliminacja „podwójnych" kosztów. – Dlatego zastanawiamy się nad połączeniem spółek zależnych Salelifter oraz Teletarget – wskazuje prezes Piekarski. W I półroczu przychody grupy mocno wzrosły, ale jeszcze wyższa była dynamika kosztów. W efekcie EBITDA i zysk netto są gorsze rok do roku. Zarząd podkreśla jednak, że to skutek kilku czynników. W II kwartale 2016 r. zysk podbiło zdarzenie jednorazowe, a ponadto operacyjnie był to najlepszy okres w całym 2016 r. Stąd też spółka musiała zmierzyć się z wysoką bazą. Ponadto rosną jej koszty z uwagi na wzrost wynagrodzeń. Chodzi nie tylko o zwyżkę płac, ale również o przyrost liczby pracowników. Rok do roku przybyło ich około 25 proc. Nowe osoby pracują nad projektami, które nie generują jeszcze przychodów.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Operatorzy telefonii mobilnej znowu walczą o użytkowników smartfonów. W pierwszym kwartale 2025 r. skoczyła liczba przeniesionych numerów w Polsce. Zwycięzca jest znowu jeden.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Mimo widocznej w 2024 r. fali podwyżek cen za dostęp do platform streamingowych korzystanie z nich wzrosło. Dlaczego?
Oferta na akcje Brand24 nie powiodła się. Oferta WPH na akcje Legimi udała się w połowie. Mniejszościowi akcjonariusze liczą na więcej.
Technologiczna spółka ma umowę z Rabobankiem. – Ten kontrakt oraz ostatnie projekty z bankami z listy Fortune 500 wydają się potwierdzać zwrotny moment w komercjalizacji naszej platformy - mówi prezes Paweł Wieczyński.
Osoby, które pracowały nad P8, opowiedziały „Parkietowi” o problemach z tym projektem. Pada dużo gorzkich słów pod pod adresem zarządu. – Wyciągnęliśmy wnioski – deklaruje prezes.
Informatyczna spółka mocno poprawiła przychody i zyski. Zredukowała też zadłużenie. Zapowiada rozwój organiczny i przejęcia.
W kilka sesji walory spółki straciły w Warszawie 2/3 wartości. W Londynie kurs prawie nie drgnął, ale tam jest dużo niższy niż u nas. Przecena jest efektem działań Xtellusa, który dąży do przejęcia giełdowej firmy i jej wycofania z obrotu.
Osoby, które pracowały nad P8, opowiedziały „Parkietowi” o problemach z tym projektem. Pada dużo gorzkich słów pod pod adresem zarządu. – Wyciągnęliśmy wnioski – deklaruje prezes.
Lansowany przez kilka miesięcy pomysł, by Pekao kupiło od PZU akcje Aliora, chwilowo spalił na panewce. Teraz ubezpieczyciel szuka innego sposobu, by pozbyć się „kosztów” posiadania dwóch banków, a jednocześnie zachować „zyski” z tego tytułu.
Zeszły rok dla grupy był rekordowy. Rekordowa będzie też dywidenda. Kurs akcji w ostatnim czasie poszedł znacznie w górę. – Mocno wierzę w Asseco. Moje akcje nie są na sprzedaż – zadeklarował prezes Adam Góral.
Enea Nowa Energia, spółka z Grupy Enea nabyła od European Energy sześć farm wiatrowych o łącznej mocy 83,5 MW, zlokalizowanych w woj. zachodniopomorskim. Wraz z farmami wiatrowymi, w ramach transakcji Enea przejmie także projekt farmy fotowoltaicznej o mocy 25 MW na etapie „ready to build”. Wartość transakcji wyniesie maksymalnie 914 mln złotych.
Producent gier pozytywnie zaskoczył wynikami za 2024 r. Pretekstem do realizacji zysków stała się jednak informacja o terminie premiery czwartej części „Wiedźmina”. Odbędzie się po 2026 r.
Zarząd zarekomenduje wypłatę ponad 100 mln zł dla akcjonariuszy. To oznacza stopę dywidendy przekraczającą 17 proc. Biznes studia, po kilku trudnych latach, wychodzi na prostą.
Postępująca transformacja cyfrowa oraz inwestycje z unijnych funduszy będą napędzać w tym roku popyt na sprzęt IT i elektronikę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas