Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 26.10.2017 06:32 Publikacja: 26.10.2017 06:32
Foto: sxc.hu
O ponad 5 proc. taniały w środę akcje Sygnity na wieść o planowanych dodatkowych rezerwach w wysokości 24 mln zł za rok obrotowy 2016/2017. Łącznie zostanie on obciążony kwotą co najmniej 119,9 mln zł. Jak wyjaśnia Piotr Wierzbicki z zarządu spółki, rezerwy są skutkiem gruntownej restrukturyzacji grupy, jej umów, planów inwestycyjnych oraz oferty produktowej.
Notowania Sygnity od dłuższego czasu są pod presją. Podobnie jak innych firm z branży, m.in. Qumaka oraz Cube.ITG. Zniżkuje też Asseco Poland, czyli największa w kraju firma IT. W jej wyniki bije zastój w segmencie publicznym.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Operatorzy komórkowi przygotowują wstępne oferty na ważne częstotliwości radiowe. Problemem są zakłócenia ze strony Ukrainy. Urząd Komunikacji Elektronicznej zapewnia, że już w pierwszym kwartale br. zostaną one mocno ograniczone.
Programiści wracają na etat? Liczba zakładanych działalności gospodarczych w branży technologii informatycznych wyraźnie wyhamowała.
UOKiK postawił zarzuty wprowadzania w błąd konsumentów P4 i Netii. Uważa, że telekomy zbyt enigmatycznie informują o warunkach cen.
Dystrybutor IT ma za sobą udany grudzień. Jakie są perspektywy na 2025 rok?
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Prezes urzędu antymonopolowego walczy od dawna z wprowadzającymi w błąd informacjami o cenach abonamentów za telefon i internet. Zarzuty postawił dwóm kolejnym operatorom. To może nie być koniec.
Działający w branży kosmicznej Scanway do końca pierwszego półrocza 2025 roku planuje złożyć prospekt do KNF i w tym roku zadebiutować na głównym rynku GPW.
Programiści wracają na etat? Liczba zakładanych działalności gospodarczych w branży technologii informatycznych wyraźnie wyhamowała.
Krajowe indeksy rozczarowują, nie mogąc od kilku miesięcy znaleźć kierunku, ale nie dotyczy to spółek, będących od dłuższego czasu na celowniku kupujących, co wywindowało ich wyceny do rekordowych poziomów. Czy nadal warto na nie stawiać?
Kurs producenta gier w 2024 r. zyskał prawie 70 proc. W 2025 r. kontynuuje dobrą passę. Inwestorzy czekają na kolejne wieści w sprawie czwartej części „Wiedźmina”.
Największe polskie studio chce wypłacać akcjonariuszom minimum jedną czwartą zysku netto w ramach dywidendy. O czym świadczy ta decyzja?
Największy udział w ofertach pracy miał handel detaliczny i sprzedaż B2C w 2024 r. odpowiadając za za 10% wszystkich ofert pracy na platformie Pracuj.pl, podała Grupa Pracuj.
Grupa mniejszościowych akcjonariuszy rozpoczęła prace nad powołaniem porozumienia, które docelowo ma posiadać 5 proc. w kapitale. Chcą powołania rewidenta ds. szczególnych.
Porównując stopy zwrotu indeksów sektorowych GPW wypracowane w zakończonym niedawno roku, najlepiej wypadł WIG-gry, skupiający producentów i dystrybutorów gier wideo, zyskując blisko 29 proc. Kluczowy wpływ na tak dobry wynik miały, ponad 80 proc. udziału w portfelu indeksu, akcje CD Projektu, które w 2024 r. zyskały blisko 70 proc., będąc jednocześnie najlepszą inwestycją minionego roku wśród firm z WIG20. Co ciekawe, posiadacze akcji większości pozostałych spółek z indeksu kończyli zeszły rok w dużo gorszych nastrojach.
Dystrybutor IT ma za sobą udany rok obrotowy. Wprawdzie jego przychody spadły, ale zyski urosły. Zarząd deklaruje, że obecny rok też będzie dobry. Jakie plany ma grupa?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas