Konkretnych liczb jednak nie podaje, uzależniając wartość nakładów od efektów działań zmierzających do pozyskania nowych odbiorców. – Obecnie prowadzimy rozmowy z kluczowymi klientami, które w najbliższym czasie zaowocują uruchomieniem kolejnych inwestycji. Na tym etapie możemy już ujawnić nowe projekty w Mysłowicach oraz dwa finalizowane na południu Polski – mówi Bartosz Cholawo, kierownik działu PR i CSR w PGNiG Obrót Detaliczny.

Informuje, że dziś koncern posiada 20 stacji CNG. Nowe obiekty mają przede wszystkim służyć zakładom komunikacji miejskiej, firmom komunalnym, a także wszystkim podmiotom, które są zainteresowane rozwojem floty pojazdów zasilanych CNG. PGNiG chce swoje inwestycje lokować również w sąsiedztwie dużych baz transportowych. Przypomina, że do 2020 r. w obszarach aglomeracyjnych, zgodnie z dyrektywami unijnymi, ma powstać około 72 stacji CNG, co PGNiG zamierza wykorzystać w rozwijaniu swojej pozycji na rynku gazu ziemnego jako paliwa silnikowego. – W najbliższych latach naszą ofertę będziemy rozszerzali o LNG i pilotażowo rozważamy rozszerzenie oferty na stacjach CNG należących do PGNiG w punkty tankowania LPG. Planujemy także uruchomienie na części naszych stacji samoobsługi – mówi Cholawo.

W 2016 r. koncern sprzedał około 18 mln m sześc. gazu CNG. Dzięki już podpisanym umowom oraz właśnie negocjowanym spółka oczekuje wyraźniej poprawy tego wyniku w kolejnych latach.