Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 28.04.2025 10:57 Publikacja: 06.03.2025 06:00
Foto: David Paul Morris/Bloomberg
Amazon w tym tygodniu z powodzeniem przetestował wsparcie w okolicach 200 dolarów. W środę kurs kontynuował odreagowanie, a to pierwsze, kluczowe potwierdzenie zmiany nastawienia inwestorów wobec handlowej platformy. Dodajmy, że w okolicach 200 dolarów możemy dostrzec więcej niż tylko poziom psychologiczny. Notowania zareagowały także na średnią 200-sesyjną, a także dołek z listopada zeszłego roku. Z otwieraniem szampanów trzeba jeszcze jednak poczekać. Sprawdzianem mobilizacji popytu będzie linia krótkoterminowego trendu spadkowego – obecnie to okolice 213 dolarów. W razie jej przebicia kolejnym oporem będzie średnia 50-sesyjna. Jeśli wspomniane opory jednak okażą się skuteczne, to na ratunek kupującym przyjdzie jeszcze linia długoterminowego trendu wzrostowego, poprowadzona od dołka ze stycznia 2022 r.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W tych dniach inwestorzy muszą dość szybko kalkulować, jakie aktywa mogą zyskiwać, a jakie tracić w obliczu decyzji politycznych. Te mogą jednak zaburzyć cały krajobraz gospodarczy. Nie można też wykluczyć, że sytuacja w sprawie ceł nagle się odwróci.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Piątkowa sesja w Europie była pogromem przeprowadzonym przez niedźwiedzie. Niektóre indeksy traciły nawet blisko 7 proc. Niestety na dole tabeli plasowały się m.in. krajowe indeksy, ale jeszcze gorszy był parkiet włoski.
Dość nieoczekiwanie giełda za oceanem radzi sobie w tym roku wyraźnie słabiej od europejskich parkietów, a Nasdaq notuje już całkiem sporą stratę. W marcu inwestorzy jednak znów mogą sięgnąć po technologiczne tuzy z USA.
Hossa trwa, choć coraz więcej analityków łapie się za głowę, obserwując kolejne zwyżki indeksów. Eksperci analizy technicznej z tysięcy światowych spółek wybrali na luty siedem firm. Część z nich stara się podążać za trendem, inni stawiają na przedsiębiorstwa, które mogą przeciwstawić się rynkowi .
W dobie marazmu na krajowym rynku akcji krajowi inwestorzy coraz chętniej patrzą na zagraniczne parkiety. W jakich spółkach eksperci analizy technicznej widzą największy potencjał?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas