Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.09.2017 06:14 Publikacja: 06.09.2017 06:14
Jarosław Dastych, prezes Proteonu Pharmaceuticals.
Foto: materiały prasowe
Dwoma najważniejszymi produktami firmy są Bafasal oraz Bafador. Pierwszy z nich ma zastosowanie profilaktyczne w hodowli drobiu. Jest to dodatek paszowy wykorzystujący jako składnik aktywny bakteriofagi, zapobiegający zasiedlaniu przewodu pokarmowego drobiu pałeczkami salmonelli. Od 2016 r. jest sprzedawany na Ukrainie. – Jest to dla nas testowy rynek. Spodziewamy się, że w 2018 r. zarejestrujemy ten produkt w Europie i Ameryce Północnej oraz na pierwszych rynkach azjatyckich. Ponieważ będzie to pierwszy taki produkt zawierający bakteriofagi w Europie, prowadzimy proces mający na celu edukację dystrybutorów, rolników oraz lekarzy weterynarii. Na poszczególnych rynkach będziemy współpracowali z dystrybutorami oraz z dużymi farmami – mówi Jarosław Dastych, prezes Proteon Pharmaceuticals. Z kolei Bafador będzie wykorzystywany w profilaktyce i leczeniu ryb hodowlanych przed infekcjami, powodującymi wysoką śmiertelność ryb. – Bafador ukończył już badania kliniczne. Ten produkt chcemy zarejestrować w Azji, ponieważ odpowiada ona za około 70 proc. globalnego rynku związanego z aquakulturą. Jesteśmy w kontakcie z potencjalnymi dystrybutorami na azjatyckich rynkach. Spodziewamy się, że produkt ten w 2018 r. może trafić na pierwsze rynki azjatyckie – mówi prezes.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Medicalgorithmics pozyska od swojego akcjonariusza dodatkowe finansowanie w kwocie do 9 mln zł (2,4 mln USD), zwiększającą całą wartość posiadanych pożyczek do 5,4 mln USD.
Nawiązanie współpracy z potentatem z branży biofarmaceutycznej i pierwsze wspólne zlecenie dają nadzieję na przełom w pozyskiwaniu nowych klientów.
Z początkiem poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do zakupów akcji biofarmaceutycznej spółki, w wyniku czego jej kurs rósł nawet o blisko 20 proc. Przekonały ich pozytywne wieści, które napłynęły ze spółki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas