Zapraszamy do obejrzenia kolejnej rozmowy, która odbyła się przy okazji XTB Investing Masterclass, czyli największej bezpłatnej konferencji online dla inwestorów.
Materiał powstał we współpracy z XTB.
Aktualizacja: 04.04.2025 18:57 Publikacja: 24.11.2023 10:31
Foto: Parkiet TV
Zapraszamy do obejrzenia kolejnej rozmowy, która odbyła się przy okazji XTB Investing Masterclass, czyli największej bezpłatnej konferencji online dla inwestorów.
Materiał powstał we współpracy z XTB.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com
Od strony fundamentalnej akcje spółek notowanych na GPW mimo wzrostów nie są drogie. WIG ma szanse dojść do magicznej bariery 100 tys. pkt, a nawet ją przebić o kilka procent pod pewnymi warunkami – mówi Sebastian Buczek, prezes i założyciel Quercus TFI.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Inwestorzy indywidualni na całym świecie trzymają się strategii długoterminowych, aby radzić sobie z zmiennością rynku. Podobne zachowania można zaobserwować także w Polsce: 52 proc. inwestuje w długim horyzoncie czasowym – na lata lub nawet dekady.
Przed nami prawdopodobnie kluczowe dni, jeśli chodzi o cła, którymi straszy amerykański prezydent. Inwestorzy na Starym Kontynencie wahali się dość długo, ale wreszcie uciekają od akcji w stronę obligacji.
– Amerykanie są dużym eksporterem rolnym, możliwe, że za chwilę będziemy oglądali sytuację odwrotną, że dojdą do tak wysokiego poziomu ceł, że zaczną na tym tracić i wtedy ta polityka będzie rewidowana – mówi Grzegorz Rykaczewski, analityk sektora rolnego w Pekao.
Analitycy Goldman Sachs podwyższyli prognozę dla cen złota. Spodziewają się oni, że na koniec 2025 r. uncja kruszcu będzie kosztowała 3300 dolarów.
Na warszawskiej giełdzie wciąż mamy hossę pasjonatów. Liczę, że przebicie przez WIG 100 tys. pkt sprawi, że o rynku będzie mówiło się nie tylko w specjalistycznych mediach – mówi Konrad Ryczko, analityk DM BOŚ.
Ósma edycja konferencji XTB Investing Masterclass przeszła już do historii. W tym roku mocny nacisk położono m.in. na tematy związane ze sztuczną inteligencją. Nie zabrakło też dyskusji o innych kluczowych kwestiach z punktu widzenia inwestorów.
Na rynku na pewno jest grono spółek, które są przewartościowanych w związku z modą na sztuczną inteligencję. Mam jednak poczucie, że to jest działalność, która będzie się rozwijała i rozprzestrzeniała coraz bardziej – mówi w Parkiet TV Marcin Tuszkiewicz trader, współtwórca Investio.pl.
Pierwszy kierunek będzie związany z poprawieniem efektywność poprzez optymalizację kosztów w firmach. Drugi jest związany z zastosowaniem obecnych rozwiązań do zupełnie innych zadań – mówi „Parkietowi” dr hab. Michał Bernardelli, prof. SGH, ekspert Big Data & AI.
Rozwój sztucznej inteligencji powoduje, że dzisiaj w pewnych branżach lepiej zastanowić się nad rozpoczynaniem kariery – mówi w rozmowie w Parkiet TV Piotr Nikel, Chief Innovation Officer w firmie Synerise.
Finałowa sesja tygodnia przyniosła mocne tąpnięcie na rynku warszawskim. Indeks WIG20 spadł o 6,37 procent przy blisko 3 miliardach złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG spadł o 5,76 procent z licznikiem pokazującym przeszło 3,5 miliarda złotych obrotu.
Agencja Rozwoju Przemysłu, Polimex Mostostal oraz Towarzystwo Finansowe Silesia przystępują do wspólnego projektu zakładającego wykorzystanie potencjału majątku Rafako. “Parkiet” na początku roku informował, że Ministerstwo Aktywów Państwowych szuka takiego rozwiązania.
W czwartek i piątek WIG20 stracił łącznie na wartości 10,2 proc. Mocna przecena rozlała się także na inne światowe parkiety.
Kolejny dzień bardzo mocnej przeceny na rynkach. Tematem numer jeden wciąż są cła nałożone przed Donalda Trumpa. W Polsce doszedł jeszcze wątek związany ze zmianą retoryki w wykonaniu RPP, która uderzyła w banki i złotego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas