Jakie perspektywy ma indeks WIG20?
Niepokojąca dywergencja między giełdą, a gospodarką
Do kogo przyjdzie w tym roku św. Mikołaj?
Aktualizacja: 01.12.2017 14:20 Publikacja: 01.12.2017 14:20
Foto: parkiet.com
Jakie perspektywy ma indeks WIG20?
Niepokojąca dywergencja między giełdą, a gospodarką
Do kogo przyjdzie w tym roku św. Mikołaj?
Cała rozmowa już wkrótce na www.parkiet.com
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com
Cena złota ustanowiła nowy rekord. Osiągnięcie przez nią poziomu 3000 USD za uncję wydaje się być dosyć konserwatywną prognozą.
S&P 500 zamknie I kwartał spadkiem. W całym 2025 r. złoto i srebro wygenerują stopy zwrotu wyższe niż ten indeks. Prognoza dla WIG – wyjście na nowy szczyt w tym roku – jest aktualna – mówi Kamil Cisowski, dyrektor Zespołu Analiz i Doradztwa Inwestycyjnego w DI Xelion.
– Warto już teraz poszukać atrakcyjnej długoterminowej oferty lokat, na dwa–trzy lata, jeśli mamy możliwość, by zamrozić oprocentowanie na obecnym poziomie około 6 proc. – mówi Jarosław Sadowski, dyrektor działu analiz Rankomat.pl.
Dopóki nie mamy do czynienia z prawdziwymi wojnami celnymi, spadki na rynkach trzeba traktować jako korektę – uważa Mariusz Adamiak, dyrektor biura strategii rynkowych w PKO BP.
Po gwałtownym spadku notowań na Wall Street sektora technologii informacyjnych relatywną odporność wykazały sektory defensywne, akcje wartościowe oraz niektóre regionalne rynki akcji, które zanotowały znacznie mniejsze straty niż ich amerykańskie odpowiedniki.
Notowania „czarnego złota” znów charakteryzują się podwyższoną zmiennością. W dużej mierze odpowiada za to nowy prezydent Stanów Zjednoczonych. Inwestorzy do tego typu sytuacji powinni zacząć się przyzwyczajać.
Dzień bez nowych pomysłów Trumpa, to dzień spokoju. I dlatego środa w Europie i za oceanem przebiegała na rynkach raczej normalnie. Nie doszło do zapowiadanej rozmowy prezydenta USA i przewodniczącego Chin.
Deficyt handlowy gwałtownie wzrósł w grudniu, gdy import osiągnął rekordowy poziom w kontekście zagrożeń celnych, co mogło skłonić przedsiębiorstwa do pośpiechu w zakupach towarów wytwarzanych za granicą.
Cena złota ustanowiła nowy rekord. Osiągnięcie przez nią poziomu 3000 USD za uncję wydaje się być dosyć konserwatywną prognozą.
Silny złoty będzie dławił inflację, obniży też konkurencyjność polskiego eksportu i schłodzi gospodarkę.
Wejście nowego gracza na rynek, większa świadomość emerytalna oraz aktywna promocja – wszystkie te elementy sprawiły, że zarówno w II półroczu, jak i w całym 2024 r. na rynku maklerskim widać było wysyp nowych kont emerytalnych. A to jeszcze nie koniec.
Rząd uspokaja, że nadal będzie można spalać w polskich elektrowniach biomasę, a firmy mają plany inwestycyjne.
Ankietowani przez „Parkiet” analitycy i zarządzający zgodnie zakładają, że na starcie pierwszej sesji kurs medycznej spółki pójdzie w górę.
Ograniczenie liczby tworzonych w UE aktów prawnych, wsparcie konkurencyjności europejskich przedsiębiorstw w starciu z firmami spoza Unii, działania na rzecz obniżenia cen energii – to rekomendacje Minister Rozwoju i Technologii .
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas