Europejska sieć handlowa umożliwiła płatność kryptowalutami

Printemps, , jedna z najbardziej znanych francuskich sieci domów towarowych z luksusowymi towarami, jako pierwsza sieć w Europie umożliwiła płatności kryptowalutami.

Publikacja: 26.11.2024 14:40

Europejska sieć handlowa umożliwiła płatność kryptowalutami

Foto: Adobe Stock

Printemps, założony w 1865 roku, to ikoniczna marka na rynku francuskim, działająca w sektorze mody, luksusu i urody. Firma zatrudnia 3300 pracowników i prowadzi sprzedaż produktów ponad 3500 marek zarówno we Francji, jak i na rynkach międzynarodowych.

Nowy system płatności jest dostępny dla ponad 6,5 miliona francuskich użytkowników kryptowalut. Klienci mogą płacić między innymi bitcoinem, ethereum oraz stablecoinami, jak EURI czy USDC.

Proces płatności jest prosty i bezpieczny. Klient skanuje kod QR przy kasie za pomocą aplikacji Binance, wybiera preferowaną kryptowalutę i potwierdza transakcję. Cała operacja trwa kilka sekund. Co istotne, płatności w kryptowalutach są automatycznie przeliczane na euro, co chroni sprzedawcę przed wahaniami kursów.

"Jesteśmy dumni, że jesteśmy pierwszą siecią domów towarowych we Francji, która oferuje taką opcję lokalnym i międzynarodowym klientom. Współpraca z Binance i Lyzi pozwala nam ulepszyć doświadczenia zakupowe klientów i dostosować nasze usługi do potrzeb współczesnych, połączonych cyfrowo konsumentów" - powiedział Emmanuel Suissa, dyrektor ds. partnerstw w Printemps.

Printemps został tym samym pierwszą siecią domów towarowych w Europie akceptujących płatności kryptowalutami. Firma dołączyła w ten sposób do grona takich marek detalicznych akceptujących płatności w kryptowalutach, jak m.in. amerykańska sieć Whole Foods (należąca do Amazona), Gucci, sieć sklepów elektronicznych Newegg czy producent samochodów Ferrari.

Kryptowaluty w amerykańskiej sieci handlowej

Sheetz, amerykańska sieć sklepów wielobranżowych, akceptuje od początku listopada płatności w kryptowalutach w całej swojej sieci detalicznej w Stanach Zjednoczonych. Jej sklepy, otwarte 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, oferują fast foody na zamówienie, a większość z nich obejmuje stację benzynową, a w kilku lokalizacjach znajdują się pełnowymiarowe postoje dla ciężarówek, oferujące prysznice i pralnię. Ta rodzinna firma zatrudnia ponad 21 000 pracowników i prowadzi ponad 750 sklepów firmowych zlokalizowanych w środkowej i zachodniej Pensylwanii, Wirginii Zachodniej, Maryland, Ohio, Wirginii, Karolinie Północnej i Michigan

Po początkowym wdrożeniu w wybranych lokalizacjach firma rozszerzyła współpracę z Flexą, aby umożliwić klientom korzystanie z walut cyfrowych podczas zakupów w sklepach we wszystkich lokalizacjach w regionie środkowoatlantyckim. Umożliwia to klientom dokonywanie natychmiastowych, odpornych na oszustwa płatności przy użyciu różnych zasobów cyfrowych, w tym bitcoinów, eterów, litecoinów i stablecoinów.

Nowa technologia integruje się bezpośrednio z istniejącymi systemami punktów sprzedaży marki w sklepach, zapewniając płynny i szybki proces realizacji transakcji.

Handel i konsumpcja
Żabka ma już w Polsce 11 tysięcy sklepów
Handel i konsumpcja
Zabka Group ma aneks do umowy kredytowej zawartej z instytucjami finansowymi
Handel i konsumpcja
LPP zainwestuje w 2025 roku 3,5 mld zł
Handel i konsumpcja
Na Allegro sprzedający. Druga fala wyprzedaży?
Materiał Promocyjny
Bank Pekao S.A. wyróżniony Złotym Godłem Quality International 2024
Handel i konsumpcja
Upadła Manufaktura Piwa Wódki i Wina. Palikot w areszcie. Czy to początek końca?
Handel i konsumpcja
Rainbow Tours: Akcjonariusz sprzedaje akcje w ABB. Kurs w dół