InPost wchodzi do Wielkiej Brytanii

Spółka do końca roku uruchomi 2 tys. paczko matów w Wielkiej Brytanii

Aktualizacja: 15.02.2017 00:45 Publikacja: 23.04.2013 16:21

Ten rok ma być dla spółki przełomowy w międzynarodowej ekspansji.  Rynek brytyjski na którym prywatna  poczta chce się skupić w I półroczu 2013 jest jednym z największych na świecie wśród rynków e-commerce. Jego wartość w 2012 roku  była szacowana na ok. 78 mld funtów, to   niemal 14 razy więcej niż  wartość rynku  polskiego.  Rynek brytyjski ma  w 2013 roku zgodnie z szacunkami analityków wzrosnąć o 11,5 proc. do 87 mld funtów.

Dotychczas InPost rozlokował na terenie wielkiej Brytanii 200 urządzeń, które pozwalają odebrać i nadać paczkę 24 godziny na dobę.

Paczkomaty InPost będą udostępniane w Wielkiej Brytanii zarówno w ramach współpracy z lokalnymi operatorami i firmami kurierskimi, jak też bezpośrednio z branżą e-commerce. Na rzecz Grupy Integer.pl na rynku brytyjskim działa aktualnie 35-osobowy sales team oferujący pełną obsługę logistyczną dla 120 tys. brytyjskich e-sklepów, które stanowią 95 proc.  rynku e-commerce w UK.

Wielka Brytania odnotowała w 2012 roku 14 proc.  wzrost liczby zamówień internetowych, a wartość sprzedaży online względem całości sprzedaży wynosiła 10 proc.  przy około 3 proc.  w przypadku Polski. W 2012 roku aż 34,8 mln Brytyjczyków zrobiło zakupy w sieci, a w 2013 roku liczba ta ma wzrosnąć do 36,5 mln.

Wielka Brytania nie jest jedynym krajem, w którym InPost rozlokowuje obecnie swoje paczkomaty.

Grupa Integer.pl podpisała już m.in. kontrakty na dostawę paczkomatów w Arabii Saudyjskiej, Chile, na Cyprze, w Hiszpanii, Irlandii, na Litwie, Łotwie, w Estonii, na Slowacji i w Czechach.

Handel i konsumpcja
Mateusz Kolański: VRG odzyskała rytm w segmencie odzieżowym
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Handel i konsumpcja
Dino rekordowo drogie. Wycena odkleiła się od fundamentów?
Handel i konsumpcja
Techniczny problem eObuwia
Handel i konsumpcja
LPP bliżej ugody z KNF
Handel i konsumpcja
Pepco Group wstaje z kolan
Handel i konsumpcja
Asbis dobrze zaczął rok. Sprzedaż odbija