Pożyczanie walorów może się odbyć w ramach skupu akcji własnych Monnari. Spółka może skupić maksymalnie 6,11 mln papierów (prawie 20 proc. kapitału). Zaznaczono, że poprzez środki na nabywanie akcji własnych należy rozumieć również wydatki na zapłatę wynagrodzenia akcjonariuszowi spółki za pożyczenie akcji. NWZA zgodziło się, aby pożyczkodawcą był Mirosław Misztal, prezes Monnari. Rada nadzorcza będzie musiała wyrazić zgodę przez zawarciem poszczególnych umów pożyczki. Wysokość wynagrodzenia za pożyczenie akcji nie może przekroczyć w skali roku stawki sześciomiesięcznego WIBOR-u powiększonego o 2 pkt. proc.

To jeden z wariantów finansowania przejęcia ponad połowy akcji firmy KAN (właściciel odzieżowych marek Tatuum i Coyoco). Prezes Misztal w niedawnej rozmowie z „Parkietem" zaznaczył, że ten sposób finansowania nie jest jeszcze przesądzony. - Ale chcemy zapewnić sobie taką możliwość. Udziałowiec KAN otrzymałby pewien pakiet pożyczonych akcji Monnari. Na razie nie chcę zdradzać, jaka może być ich ilość. Bez ogłaszania wezwania możemy skupić (pożyczyć) do 10 proc. kapitału spółki – wyjaśniał.

- Przygotowujemy różne warianty finansowania. Rozważamy też kredyt i obligacje, jednak to drugie rozwiązanie jest droższe i mniej atrakcyjne ekonomicznie. Emisja akcji nie wchodzi w grę – dodał.