Ambra zapowiada zwiększanie dywidendy

Sytuacja finansowa winiarskiej spółki pozwala na kontynuację polityki dywidendy. W kolejnych latach planuje zwiększanie kwot wypłacanych akcjonariuszom.

Aktualizacja: 06.02.2017 13:50 Publikacja: 14.11.2016 16:28

Ambra zapowiada zwiększanie dywidendy

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek jd Jerzy Dudek

Taka deklaracja padła ze strony zarządu Ambry,  reprezentowanego przez prezesa Roberta Ogóra i wiceprezesa Piotra Kaźmierczaka,  podczas czatu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Z zysku za rok 2015/2016 Ambra wypłaciła 0,52 zł na jedną akcję. Była to, jak podaje firma, najwyższa dywidenda w jej historii.

- Niskie zadłużenie i stabilne przepływy pieniężne umożliwiają nam regularnie zwiększać kwotę wypłacanej dywidendy, której wysoka rentowność plasuję grupę Ambra wśród najatrakcyjniejszych spółek dywidendowych – podkreślił zarząd.

Zarząd spodziewa się dalszego wzrostu sprzedaży. - Dobra dynamika wzrostu rynku wina w Polsce i w Rumunii powinna sprzyjać osiąganiu dobrej dynamiki sprzedaży w przyszłości – zaznaczył zarząd w poniedziałek.

Jak dodał, trendy konsumenckie w Polsce sprzyjają wzrostowi spożycia wina. Jego sprzedaż rosła ostatnio w tempie 5 proc. rocznie, a w tym roku nawet przyspieszyła. Na popularności zyskują szczególnie wina stołowe (gronowe, niegazowane), a także wina musujące.

- Wzrost obserwowany jest zwłaszcza w formatach, w których Ambra posiada wysokie udziały rynkowe: hiper-, supermarkety, sklepy specjalistyczne – zapewnia spółka.

Pod względem wielkości sprzedaży grupy największe udziały ma Cydr Lubelski, natomiast w przychodach  dominują marki Cin&Cin, Fresco oraz Zarea w Rumunii.

W najbliższych miesiącach Ambra planuje jest otwarcie sklepu Centrum Wina w Galerii Północnej w Warszawie. Obecnie sieć liczy 24 placówki.

Handel i konsumpcja
Analitycy: pierwszy kwartał bieżącego roku wyhamował CCC i LPP
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Handel i konsumpcja
Mateusz Kolański: VRG odzyskała rytm w segmencie odzieżowym
Handel i konsumpcja
Dino rekordowo drogie. Wycena odkleiła się od fundamentów?
Handel i konsumpcja
Techniczny problem eObuwia
Handel i konsumpcja
LPP bliżej ugody z KNF
Handel i konsumpcja
Pepco Group wstaje z kolan