Oracle do wypożyczenia

eCenter ? jako pierwsza firma w Polsce i jedna z nielicznych na świecie ? zaoferował bazy danych Oracle w modelu ASP (Application Service Provision). Oferta pozwala klientowi na znaczną oszczędność kosztów.

eBaza jest usługą przeznaczoną dla klientów, którzy chcą używać bazy danych Oracle w dowolnej aplikacji (nie musi to być aplikacja internetowa), m.in.: portali i vortali internetowych, serwisów firmowych, banków, instytucji finansowych, biur maklerskich, sklepów internetowych oraz serwisów aukcyjnych, a także innych klientów e-biznesowych. ? Uważam, że model ASP ma kolosalną przyszłość. Zauważam, że w Polsce coraz większa liczba firm jest zainteresowana tego typu usługami. Jest to naturalna droga do znacznej oszczędności kosztów ? twierdzi Paweł Piwowar, prezes Oracle Polska.Klienci, którzy zdecydują się na korzystanie z eBazy w modelu ASP, będą musieli dokonywać okresowych opłat za usługę. Rozwiązanie to umożliwia zamianę wysokich nakładów inwestycyjnych, niezbędnych do wdrożenia systemu na stałe miesięczne opłaty. To z kolei pozwala znacząco obniżyć koszty eksploatacji, przy jednoczesnym zapewnieniu zainteresowanym pełnej funkcjonalności bazy Oracle. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru konfiguracji bazy zależnie od wymagań klienta, gwarantującej niezawodność platformy oraz skalowalność w miarę wzrostu potrzeb. Całe zaplecze techniczne bazy danych Oracle 8i Enterprise jest dostarczone i obsługiwane przez eCenter, co pozwala klientom skoncentrować się na strategicznych funkcjach biznesowych. ? Klient, kupując własną bazę Oracle, nie jest w stanie osiągnąć tak dobrego wyniku finansowego, połączonego z niezawodnością i bezpieczeństwem przetwarzania danych, jak korzystając z usługi w modelu ASP. eBaza dla klienta ? to dodatkowo szybki czas uruchomienia usługi i jednocześnie uniknięcie kosztów inwestycji w sprzęt i specjalistów IT ? mówi Wojciech Wolas, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu eCenter.

W minionym roku obrachunkowym (czerwiec 2000?maj 2001) przychody Oracle Polska wyniosą 237 mln zł, z czego 80% przypadło na sprzedaż licencji oprogramowania. Znaczący, w porównaniu z poprzednim rokiem, wzrost (166 mln w poprzednim roku finansowym) został osiągnięty przede wszystkim dzięki coraz większej popularności aplikacji Oracle w kraju i zdobyciu przez system E-Business Suite wiodącej pozycji w wielu branżach, a zwłaszcza w bankowości i ubezpieczeniach. Sprzedaż modułów zestawu biznesowego Oracle wzrosła o 103% w porównaniu z poprzednim rokiem finansowym. Największe kontrakty aplikacyjne zawarte w Polsce w minionych 12 miesiącach przypadły w udziale właśnie Oracle Polska. Rekordowa pod tym względem była umowa z PZU Życie na wdrożenie Systemu Gospodarki Własnej, o wartości 4 mln USD. n

TOMASZ MUCHALSKItomasz. [email protected]