"Rz" napisała, że choć Janusz Woźniak, prezes FSO, nie potwierdził tego doniesienia, ujawnił natomiast, że firma rozmawia o utworzeniu spółki z Fabryką Mechanizmów Samochodowych Polmo ze Szczecina, która również ma własną odlewnię. Obie firmy miałyby wspólnie rozpocząć produkcję elementów układu kierowniczego dla jednego z zagranicznych koncernów samochodowych.
Piątkowy "Puls Biznesu" napisał z kolei, że FSO otrzymało wreszcie wstępną ofertę inwestycyjną chińsko-brytyjskiego konsorcjum Shanghai Automotive Industry Corporation (SAIC) i MG Rover. Szczegółów ofert nie ujawniono.
Jeszcze podczas czwartkowego posiedzenia połączonych sejmowych Komisji Skarbu Państwa i Gospodarki, wiceminister skarbu Dariusz Marzec mówił, że choć odbył szereg spotkań i rozmów z MG Rover, do tego dnia Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) nie otrzymało oferty od tego inwestora.
W czwartek do MSP wpłynęła wspólna oferta dwóch ukraińskich firm, dotycząca inwestycji w warszawskiej FSO. Według resortu nie jest to jeszcze propozycja oficjalna. Ofertę złożyły dwie firmy: Closed Joint Stock Company Zaporozozhie Automobile Building Plant i Open Joint Stock Company ?Ukrainian Automobile Corporation" (AwtoZAZ). Resort nie podał więcej informacji na ten temat.
Podczas czwartkowego posiedzenia komisji, Marzec zadeklarował też, że resort skarbu rozpatruje ofertę ukraińskich firm i, jeśli spełnią one wymogi resortu, ministerstwo wystąpi do rządu o zawarcie z umowy z inwestorem ukraińskim.