Zapadła decyzja dotycząca podziału Banku BPH. Duża część tej instytucji, a także prowadzonej przez nią działalności maklerskiej zostanie przeniesiona do Banku Pekao i Centralnego Domu Maklerskiego Pekao. Fuzja powinna nastąpić w III kwartale przyszłego roku. Wiadomo, że BM BPH zachowa 11 z 52 punktów przyjmowania zleceń. Co jeszcze się zmieni? Jak po podziale będzie wyglądało Biuro Maklerskie Banku BPH?
Oprócz jedenastu punktów przyjmowania zleceń biura maklerskiego w BPH pozostaną także między innymi systemy informatyczne. To, przynajmniej na wstępie, pozwoli na kontynuowanie działalności maklerskiej zgodnie z dotychczasowym modelem biznesowy i stosowanymi zasadami obsługi klientów. Później wszystko będzie zależało od nowego właściciela, nabywcy akcji Banku BPH, i jego strategii w obszarze klientów detalicznych, a zwłaszcza w odniesieniu do produktów inwestycyjnych. Bez odpowiedzi na te pytania mówienie o przyszłości Biura Maklerskiego BPH nie ma sensu.
Czy inwestorzy korzystający teraz z usług BM BPH nie powinni się obawiać tego, że do zakończenia podziału banku zostaną wstrzymane wszelkie inwestycje i prace rozwojowe w biurze maklerskim?
Zdecydowanie nie muszą się tego obawiać. Na początku tego roku zakończyliśmy proces inwestycyjny, który zmierzał do znacznej poprawy wydajności systemu centralnego i internetowej platformy transakcyjnej. Zostały one mocno doinwestowane i nie stwarzają żadnych problemów ani nam, ani naszym klientom. System internetowy M@kler został w tym roku także rozbudowany o nowe funkcjonalności.
Biuro Maklerskie Banku BPH obsługuje praktycznie tylko inwestorów indywidualnych. Czy jeżeli nowa strategia będzie zakładała wejście w segment instytucjonalny, to biuro będzie na to przygotowane?