PNiG podpisała kontrakty na poszukiwania ropy i gazu w Azji, Afryce i Europie

Warszawa, 07.05.2008 (ISB) - Firma Poszukiwania Nafty i Gazu Kraków (PNiG) z grupy PGNiG podpisała nowe kontrakty na poszukiwanie ropy i gazu w Kazachstanie, Mozambiku i na Łotwie, poinformowała spółka w komunikacie. Wartości kontraktów nie podano.

Aktualizacja: 27.02.2017 15:28 Publikacja: 07.05.2008 16:09

Spółka podpisała na początku maja kontrakt z kazachską spółką Kazakhmys, który jest właścicielem złóż ropy naftowej i gazu ziemnego, głównie w rejonie zachodnio-południowego Kazachstanu.

?Kontrakt pomiędzy PNIG Kraków i Kazakhmys Petroleum obejmuje wykonanie prac poszukiwawczych urządzeniem wiertniczym N 1625" - czytamy w komunikacie. Kontrakt został podpisany na rok, z możliwością przedłużenia. Ponadto prowadzone są rozmowy na temat zaangażowania, dla tego operatora, kolejnych urządzeń wiertniczych PNiG Kraków.

Firma będzie tez prowadzić poszukiwania w Mozambiku na zlecenie norweskiej spółki naftowej DNO International. Kontrakt został podpisany na pół roku, z możliwością przedłużenia.

"Firma Alina Limited Liability Company, z siedzibą w Rydze, zakontraktowała krakowską spółkę do wykonania prac wiertniczych na Łotwie za pomocą urządzenia A 50" - czytamy dalej w komunikacie. Chodzi o prace mające na celu intensyfikację wydobycia węglowodorów z już istniejących odwiertów.

Obecnie PNIG Kraków prowadzi prace m.in. w: Kazachstanie, Pakistanie, Mozambiku, Ugandzie, na Ukrainie, na Łotwie oraz w Polsce.

Zysk netto firmy za rok 2007 wyniósł 22,73 mln zł. Spółka zatrudnia 750 pracowników polskich oraz 603 obcokrajowców. (ISB)

mtd/tom

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego