WIG 20 nieco stracił w piątek, rynek czeka na wyniki spółek

Warszawa, 09.05.2008 (ISB) - Indeksy WIG 20 i WIG zanotowały w piątek niewielkie straty. Analitycy zwracają uwagę, że warszawska giełda radziła sobie w piątek nieco lepiej niż inne europejskie indeksy, co daje nadzieję, że w przyszłym tygodniu strona popytowa może przeważać na rynku.

Aktualizacja: 27.02.2017 15:19 Publikacja: 09.05.2008 18:47

"Relatywna siła naszego rynku była jeszcze bardziej widoczna w popołudniowej odsłonie sesji. GPW do końca notowań pozostała jednak nieczuła na impulsy z zewnątrz zamykając się ostatecznie na poziomie 0,25 % niższym niż w czwartek. Można na tej podstawie wnosić, że popyt nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i parcie na pułap trójkąta pojawi się w trakcie nowego tygodnia notowań" - ocenił w swoim komentarzu analityk DM BOŚ Benedykt Niemiec.

Analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego Krzysztof Pado zwrócił uwagę, że w trakcie całego tygodnia inwestorzy skoncentrowali się na wynikach polskich spółek. Podkreślił też, że ożywił się rynek pierwotny. W ciągu tygodnia na rynku głównym zadebiutowały trzy spółki, w tym Cyfrowy Polsat i wszystkie zyskiwały na debiucie.

"Warto zauważyć, że praktycznie od połowy stycznia poruszamy się w dużym trójkącie a w środę nie udało się wybić ponad jego górne ograniczenie. Dolne ograniczenie przebiega obecnie w okolicach 2825-50 pkt" - ocenił Pado.

W całym tygodniu zyskiwały zarówno indeksy dużych, średnich, jak i małych spółek. Największy wzrost wśród nich odnotował jednak WIG 20.

"W najbliższych dniach pojawi się sporo ważnych informacji makroekonomicznych m.in. na temat sprzedaży detalicznej i inflacji w USA w kwietniu a w czwartek przypadnie szczyt publikacji wyników kwartalnych polskich spółek" - poinformował Pado.

W piątek indeks WIG 20 spadł o 0,25% do 2 998,59 pkt, a WIG o 0,28% do 47 598,66 pkt. Obroty wyniosły ok. 1,3 mld zł. (ISB)

mtd/amo

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego