GPW: test cierpliwości inwestorów

Na rynku akcji inwestorzy nie spieszą się z zajmowaniem nowych pozycji w oczekiwaniu na średnioterminowe rozstrzygnięcia

Aktualizacja: 26.02.2017 17:08 Publikacja: 17.08.2011 10:14

GPW: test cierpliwości inwestorów

Foto: Fotorzepa, Dariusz Majgier DM Dariusz Majgier

Wtorkowy handel na Wall Street przyniósł spadki głównych indeksów. Najwięcej stracił Nasdaq Composite 1,2 procent, nieco mniej S&P500 1 procent, a Dow Jones oddał tylko 0,7 procent. Sesja należała przede wszystkim do inwestorów intraday, bo zabrakło wyraźnego trendu podczas tych notowań.

Dzisiejsze poranne zamknięcie rynków w Azji wypadło mieszanie. Nikkei 225 i Shanghai B-Shares oddały po około 0,6 procent, a Hang Seng zyskał 0,9 procent. Kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy wystartowały w okolicy zera, ale kolejno zaczęły tracić nawet 0,3 procent.

O godzinie 10:00 inwestorzy poznają bilans obrotów bieżących, kapitałowych i finansowych eurolandu za czerwiec. Godzinę później zostanie opublikowana inflacja bazowa CPI. Kolejny punkt w kalendarium makroekonomicznym to liczba wniosków o kredyt hipoteczny, która poznamy o godzinie 13:00.

Główny Urząd Statystyczny opublikuje dzisiaj o godzinie 14:00 wielkość przeciętnego zatrudnienia i wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w lipcu. Komunikat może mieć wpływ na notowania złotego i wrześniowe decyzje Rady Polityki Pieniężnej.

Inflacja w cenach producentów w USA za lipiec będzie ostatnim spodziewanym odczytem makro, który poznamy o godzinie 14:30. Odczyt nie powinien jednak wpłynąć na notowania na rynku akcji, wobec jasnej i konsekwentnej polityki monetarnej Rezerwy Federalnej.

Kontrakty terminowe na WIG20 otworzyły się 11 punktów poniżej wczorajszego zamknięcia. Indeks blue chipów wystartował na minusie przekraczającym 1,3 procent. Małe i średnie spółki otworzyły się w okolicy wtorkowego zamknięcia. Inwestorzy czekają na średnioterminowe rozstrzygnięcia na rynku akcji, dlatego nie spieszą się z angażowaniem w którąkolwiek stronę.

Złoty względem euro zachowuje się stabilnie wokół poziomu 4,15. Z kolei wobec franka szwajcarskiego złoty najpierw umocnił się do poziomu 3,5903 zł, a kolejno osłabił do pułapu 3,6697.

Giełda
WIG20 z tegorocznym maksimum
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Giełda
Tempo wspinaczki indeksów osłabło, ale WIG z kolejnym rekordem
Giełda
Erste rozważa zakup 49% Santander Polska, mocne wyniki PlayWay i Ryvu
Giełda
Rynki w zawieszeniu
Giełda
Giełdy w cieniu niepewności (Komentarz tygodniowy)
Giełda
Stutysięcznik zdobyty