Gatunek ropy Brent w Londynie drożał siódmy dzień z rzędum, nawet do 116,97 USD, ale jeszcze przed 17.30 naszego czasu prawie cała zwyżka zniknęła.
Do kupna miedzi graczy zachęciła deklaracja bank centralnego Chin, który obiecał, że udzieli wsparcia firmom budowlanym i osobom po raz pierwszy kupującym dom bądź mieszkanie. Budownictwo zużywa jedną czwartą miedzi sprzedawanej w Chinach. Na jej notowania wpływ też miał osłabiający się dolar. W Londynie najwyższa cena tony metalu z dostawą za trzy miesiące wynosiła 8652 USD, a przed 17.30 było 8600 USD (+120 USD). Edward Meir z INTL FCStone prognozuje, że w tym miesiącu może zostać osiągnięty poziom 9000 USD.
W pierwszej fazie notowań w Nowym Jorku indeksy rosły, inwestorów nie onieśmielało wtorkowe zamknięcie Dow Jonesa na najwyższym poziomie od maja 2008 roku ani też przedłużające się negocjacje w sprawie redukcji greckiego długu. Rynek w górę ciągnął m.in. koncern medialny Time Warner. Kurs jego akcji rósł po lepszych niż prognozowano wynikach finansowych. W tym towarzystwie była też firma Ralph Lauren handlująca markową odzieżą. Cena jej walorów poszybowała w górę o kilkanaście procent po optymistycznej prognozie. Mocno drożały też walory Buffalo Wild Wings, właściciela sieci restauracji, a powodem były doskonałe rezultaty finansowe. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na komunikat firmy Hartford Financial Services Group. Jej menedżerowie analizowali pomysł podziału ubezpieczeniowego biznesu i uznali, że taka decyzja wiązałaby się z „poważnymi wyzwaniami". Inwestorów rozczarowała Moody's Corp., gdyż wiele spółek, miast i państw przełożyło emisje obligacji, co oznaczało mniejsze wpływy do kasy agencji ratingowej Moody's Investors Service. Większa, niż oczekiwano, strata Sprint Nextel Corp. w minionym kwartale skłoniła wielu graczy do sprzedaży akcji tego trzeciego w USA operatora telefonii mobilnej. Notowania Western Union specjalizującej się w transferze pieniędzy spadały ponad 8 proc., gdyż spółka ta ogłosiła słabą prognozę tegorocznych wyników. Później w?Nowym Jorku przewagę zyskali sprzedający, a ostatecznie indeksy zakończyły sesję lekko nad kreską.
Handel w Europie zaczął się optymistycznie, ale z upływem czasu dorobek indeksu Stoxx 600 kurczył się i stracił on 0,2 proc. Pozytywnie zaskoczyły Statoil i Reckit Benckiser, zaś negatywnie Vestas Wind Systems, producent turbin wiatrowych, który w ub.r. stracił więcej, niż liczono.