Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 24.04.2025 05:59 Publikacja: 11.12.2024 06:00
Foto: Adobestock
Komitet Sterujący Narodowej Grupy Roboczej dokonał wyboru propozycji indeksu z grupy WIRF- jako docelowego wskaźnika referencyjnego stopy procentowej, który miałby zastąpić WIBOR – podano we wtorkowym komunikacie.
Zamiana wskaźników referencyjnych, które mają wpływ m.in. na wysokość oprocentowania kredytów mieszkaniowych, to efekt reformy rozpoczętej jeszcze w 2022 r. Początkowo KS NGR wskazał, że najlepszym następcą WIBOR byłby indeks WIRON. Szczegółowe analizy pokazały jednak jego wady, w tym m.in. wysoką zmienność.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Po tąpnięciu notowań banków z początku kwietnia nie ma już śladu. To głównie efekt poprawy nastrojów inwestorów zagranicznych. Ale skoro tak, to trudno powiedzieć, co się może dziać dalej.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Podatek od nadmiarowych zysków banków to zły pomysł – powiedział w środę w czasie spotkania z dziennikarzami w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach szef resortu aktywów państwowych Jakub Jaworowski. Holding PZU? – To ciekawy kierunek – ocenił.
Przy sprzyjających warunkach na zewnątrz krajowy rynek wciąż prezentuje się bardzo mocno. WIG jest znów bliski pobicia 100 tys. pkt.
WIG, mWIG40 oraz sWIG80 ustanowiły w środę nowe, historyczne rekordy. Co jeszcze działo się na naszym parkiecie?
WIG20 na ostatniej prostej środowej sesji rośnie prawie 3 proc. WIG zbliża się do psychologicznego poziomu 100 tys. pkt
Pod względem wartości udzielonych kredytów hipotecznych i gotówkowych swoją dominującą pozycję umacnia PKO BP.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas