Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 21.02.2017 07:16 Publikacja: 21.02.2017 07:16
Na razie jednak liczba sygnałów kierowanych do UKNF w sprawie firm, co do których są podejrzenia związane z prowadzeniem działalności bez zezwolenia KNF, jest względnie stała.
Foto: Bloomberg
W ciągu kilkunastu dni na adres naszej redakcji napłynęły dwie podejrzane oferty, firmę rozsyłającą jedną z nich KNF wpisała niedawno na listę ostrzeżeń publicznych. Chodziło o wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia. Firma ta „gwarantowała" stałe oprocentowanie roczne w wysokości 13 proc.
– Na lokatach bankowych większe kwoty trzymają albo inwestorzy krótkoterminowi, albo drobni inwestorzy, którzy nie mają doświadczenia inwestycyjnego. W sytuacji rosnącej inflacji i ujemnych realnych stóp procentowych inwestorzy ci zaczynają rozglądać się za okazjami inwestycyjnymi. Niewielkie doświadczenie sprawia, że często dają się w takich okolicznościach skusić obietnicą łatwego zysku i padają ofiarami oszustów – mówi Tomasz Wyłuda, doradca inwestycyjny z ING BSK.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Ministerstwo Finansów sprzedało na przetargu obligacje skarbowe sześciu serii o łącznej wartości 8 291,9 mln zł, podał resort. Popyt wyniósł łącznie 10 217,1125 mln zł.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Posiadacze hipotek ze stałym oprocentowaniem mogą czuć się coraz bardziej sfrustrowani, bo ich raty nie spadną w najbliższym czasie. Jaką ofertę przygotowują dla nich banki?
Chociaż w piątek indeksy warszawskiej giełdy notowały niewielkie zmiany, to emocji na szerokim rynku i tak nie brakowało. W centrum uwagi było m.in. Dino, JSW, Alior, Będzin czy też Spyrosoft.
– To historyczny moment dla polskiego rynku kapitałowego i symbol zaufania inwestorów do siły naszej gospodarki i potencjału polskich spółek – tak zdobycie przez indeks szerokiego rynku poziomu 100 tys. pkt skomentował Tomasz Bardziłowski, prezes GPW.
W czwartek WIG przebił pierwszy raz w historii poziom 100 tys. pkt. Wydarzenie to nie uszło uwadze m.in. ministrowi finansów, Andrzejowi Domańskiemu oraz przewodniczącemu KNF Jackowi Jastrzębskiemu.
24 kwietnia 2025 r. zapisał się złotymi zgłoskami na GPW. WIG po raz kolejny pobił historyczny rekord, ale po raz pierwszy w historii przebił poziom 100 tys. pkt.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas