Megaron: Rosną popyt, koszty i ceny

Megaron, spółka specjalizująca się w produkcji chemii budowlanej do wykańczania ścian wewnętrznych i sufitów, odnotowuje w ostatnich miesiącach wzrost popytu na wyroby w stosunku do tego, jaki obserwowano rok temu.

Publikacja: 17.09.2018 05:07

Megaron: Rosną popyt, koszty i ceny

Foto: spółka

– Spodziewamy się, że z końcem intensywnego sezonu budowlanego prace przeniosą się do wnętrz oraz wykończeń, co naturalnie oznacza dla nas zwyżki – mówi Kajetan Zaziemski, dyrektor inwestycji Megaronu. Dodaje, że zwyżki mają też miejsce w zakresie kosztów. Obejmują one nie tylko surowce i wynagrodzenia, ale również energię i inne koszty eksploatacyjne.

Jednocześnie firma przekonuje, że utrzymuje stałą i zaangażowaną kadrę pracowniczą, a rotacja na wszystkich stanowiskach jest bardzo niewielka. Obecnie istotny wzrost produkcji bardziej utrudnia brak przestrzeni magazynowej i obłożenie linii technologicznych niż problemy kadrowe. Z tego powodu w najbliższych latach planowane są wydatki na rozbudowę hal i nowe maszyny. – Idąc za trendami rynku zarówno materiałów budowlanych, jak i innych branż, pracujemy nad podwyżkami cen, które wprowadzamy skutecznie już od połowy roku. Planowane podwyżki są rzędu kilku lub kilkunastu procent – twierdzi Zaziemski. Ostatnie opublikowane przez Megaron wyniki dotyczą I kwartału. W tym czasie spółka zanotowała wzrost przychodów i zysków. To rezultat dobrej koniunktury na rynku materiałów budowlanych i zeszłorocznej kampanii marketingowej. – Wierzymy również, że o wynikach zadecydowała niezmiennie wysoka jakość naszych produktów, gdyż udało nam się utrzymać tradycyjny poziom sprzedaży pomimo widocznych, dużych spadków u konkurencji – uważa Zaziemski.

Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Chemia
Flagowa inwestycja PCC może być opóźniona i droższa
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Chemia
Azoty zyskają dzięki Mkango
Chemia
Orlen udzielił grupie Azoty pożyczki na zakup surowca
Chemia
Duże zwolnienia w zakładach sodowych Sebastiana Kulczyka. Europosłowie interweniują
Chemia
Branża chemiczna jest w bardzo trudnej sytuacji
Chemia
Azoty poprawiają efektywność produkcji