Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.04.2025 10:53 Publikacja: 24.08.2023 21:00
Foto: materiały prasowe
Poziom wynajęcia biurowego portfela GTC wynosił 84 proc. wobec 92–95 proc. przed pandemią. Giełdowa spółka jest właścicielem i deweloperem nieruchomości komercyjnych w kilku krajach naszego regionu Europy. Zasoby biurowe na koniec czerwca wynosiły 539 tys. mkw. Dwa główne rynki to Polska i Węgry. Nad Wisłą GTC jest właścicielem budynków o powierzchni 196 tys. mkw. i poziom wynajęcia zjechał do 79 proc. Na Węgrzech to odpowiednio 203 tys. mkw i 88 proc. Firma aktywnie zarządza portfelem, sprzedając, kupując, modernizując lub budując.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Jarosław Zagórski dalej kieruje działaniami dewelopera w Polsce. Nie ma planów zmiany strategii ani ryzyka wykupu zapadających w tym roku obligacji – podała spółka. Ostatnie zmiany nie spodobały się części obligatariuszy.
Szybciej, prościej, bardziej dynamicznie – tego dziś oczekują klienci od branży leasingowej. Chodzi o błyskawiczne decyzje, minimalne formalności i pełną integrację usług finansowych.
Zagraniczni inwestorzy przyglądają się spółkom budującym mieszkania w Polsce.
Nawet jeśli nastąpi obniżka stóp w lipcu czy sierpniu, to niewielka. Trochę ożywi klientów, ale nie na tyle, by to miało duży wpływ na sprzedaż. Dlatego myślę, że ten rok będzie dla deweloperów dość podobny do poprzedniego – mówi Andrzej Gutowski, wiceprezes Ronsona.
Rezygnacje to nie odejścia. Kluczowi menedżerowie dewelopera pozostają dyrektorami działów. Belgijska część grupy ma kłopoty, Polska jest dobrze postrzegana przez inwestorów, co pokazuje wycena obligacji na Catalyst.
Jakie są perspektywy sprzedaży mieszkań w realiach najdroższego w UE kredytu hipotecznego? Jakie plany dotyczące emisji obligacji ma Ronson? Kiedy wystartuje platforma PRS LivinGO? Czy ujawnianie cen ofertowych to taki wysiłek dla spółek deweloperskich? O tym powie Andrzej Gutowski, wiceprezes spółki Ronson Development w ParkietTV o 12:00.
Umiarkowany wzrost w budownictwie, stabilizacja w usługach dla przemysłu, rozkwit OZE i zamiana fabryki drewnianych modułów w zyskowny biznes – to plany Grupy Erbud na najbliższe lata.
2024 rok przyniósł mocne odbicie w górę wartości transakcji i nowe trendy na niemieckim rynku mieszkań na wynajem instytucjonalny. U nas ten sektor jeszcze raczkuje.
Wynajem biur i galerii handlowych dostarcza stabilnych wyników, niemniej grupa GTC buduje kolejną nogę, stawiając na PRS w Niemczech.
Wynajem biur i galerii handlowych dostarcza stabilnych wyników, niemniej grupa GTC buduje kolejną nogę, stawiając na PRS w Niemczech.
Firma chce przejąć portfel ponad 5 tys. mieszkań w trzech niemieckich miastach. Planuje podnieść ich wartość, część może sprzedać.
Choć idzie zmiana cyklu, deweloperzy z ekspozycją na nieruchomości biurowe są wciąż gorzej postrzegani przez giełdowych inwestorów.
Jeśli biura i centra handlowe, to tylko zielone. Spółka chce również rozwijać się na rynku mieszkaniowym. O transformacji w REIT za wcześnie dywagować.
Właściciel biur i galerii handlowych ma na oku szeroko rozumiany rynek mieszkaniowy. Chce też wyjść poza nasz region Europy.
Zmiana modelu pracy utrudnia życie właścicielom biurowców, grupa szuka dywersyfikacji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas