Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 22.01.2025 13:56 Publikacja: 24.08.2023 21:00
Foto: materiały prasowe
Poziom wynajęcia biurowego portfela GTC wynosił 84 proc. wobec 92–95 proc. przed pandemią. Giełdowa spółka jest właścicielem i deweloperem nieruchomości komercyjnych w kilku krajach naszego regionu Europy. Zasoby biurowe na koniec czerwca wynosiły 539 tys. mkw. Dwa główne rynki to Polska i Węgry. Nad Wisłą GTC jest właścicielem budynków o powierzchni 196 tys. mkw. i poziom wynajęcia zjechał do 79 proc. Na Węgrzech to odpowiednio 203 tys. mkw i 88 proc. Firma aktywnie zarządza portfelem, sprzedając, kupując, modernizując lub budując.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Za nami bardzo zmienny rok pod względem sprzedaży, w końcówce lekkie odbicie po bardzo słabych wakacjach. Jak poradzili sobie notowani deweloperzy?
Deweloperzy mają obowiązek podawać ceny i ich składowe w miejscu sprzedaży detalicznej – wskazał urząd. Podawanie cen w internecie byłoby dobrą praktyką.
Deweloper stawia na mniejsze biurowce na które łatwiej znaleźć nabywców. Będą też nowe projekty mieszkaniowe.
Dzięki przejęciu Transkolu mamy kompetencje, by samodzielnie startować w przetargach na inwestycje kolejowe. Rozmawiamy też z Torpolem o wspólnym startowaniu w kolejnych dużych postępowaniach – mówi Jerzy Mirgos, prezes Grupy Mirbud.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Zarząd producenta biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych podtrzymuje plany wypłaty sowitej dywidendy po zamknięciu transakcji sprzedaży części działalności w zakresie oddymiania grawitacyjnego oraz wentylacji pożarowej Grupie Kingspan.
Mimo trudnego otoczenia grupa zgromadziła największy portfel zamówień z rynku budowlanego. Wartość sięga 18 mld zł – i to bez megakontraktu Rail Baltica.
Wynajem biur i galerii handlowych dostarcza stabilnych wyników, niemniej grupa GTC buduje kolejną nogę, stawiając na PRS w Niemczech.
Wynajem biur i galerii handlowych dostarcza stabilnych wyników, niemniej grupa GTC buduje kolejną nogę, stawiając na PRS w Niemczech.
Firma chce przejąć portfel ponad 5 tys. mieszkań w trzech niemieckich miastach. Planuje podnieść ich wartość, część może sprzedać.
Choć idzie zmiana cyklu, deweloperzy z ekspozycją na nieruchomości biurowe są wciąż gorzej postrzegani przez giełdowych inwestorów.
Jeśli biura i centra handlowe, to tylko zielone. Spółka chce również rozwijać się na rynku mieszkaniowym. O transformacji w REIT za wcześnie dywagować.
Właściciel biur i galerii handlowych ma na oku szeroko rozumiany rynek mieszkaniowy. Chce też wyjść poza nasz region Europy.
Zmiana modelu pracy utrudnia życie właścicielom biurowców, grupa szuka dywersyfikacji.
Biurowy gracz mocno idzie w dywersyfikację. Chce przejąć operatora luksusowych apartamentów wycenianego na ponad 2 mld zł.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas