GTC zapowiada mocny wzrost

Rozwój projektów własnych i przejęcia spowodują wzrost portfela nieruchomości GTC generujących zyski.

Publikacja: 15.05.2017 11:51

GTC zapowiada mocny wzrost

Foto: spółka

Deweloper powierzchni komercyjnych z największym, 23,5-proc. udziałem w indeksie WIG-Nieruchomości, w I kwartale 2017 r. podwoił zysk netto – do ponad 32 mln euro (136 mln zł).

Przychody operacyjne i zysk operacyjny były zbliżone do wypracowanych rok wcześniej – wyniosły odpowiednio 30,2 mln i 22 mln euro. Dynamiczny wzrost zysku netto to zasługa większego zysku z wyceny nieruchomości (m.in. rozpoznanie postępów w budowie Galerii Północnej na warszawskiej Białołęce ale także wpływ sprzedaży aktywów), który sięgnął 24 mln euro wobec 7,4 mln euro rok wcześniej.

- Wyniki za I kwartał 2017 r. odzwierciedlają tempo obecnego rozwoju i aktywności inwestycyjnej. To potwierdza przyjętą strategię całkowitego zwrotu z inwestycji oraz nasz cel, by w nadchodzących latach zaoferować dwucyfrowy wzrost dywidendy oraz wzrost wartości portfela – mówi cytowany w komunikacie Erez Boniel, dyrektor finansowy GTC.

Na portfel działającego w naszym regionie Europy dewelopera składa się 35 obiektów o łącznej powierzchni najmu 549 tys. mkw., o wartości 1,68 mld euro. Firma realizuje projekty obejmujące ponad 154 tys. mkw. powierzchni. Obiekty o powierzchni 72 tys. mkw. zostaną oddane w tym roku. Na etapie planowania jest pięć inwestycji o powierzchni 156 tys. mkw.

GTC planuje zwiększać portfel także przez zakup aktywów i gruntów – na różnych etapach negocjacji są projekty o wartości około 200 mln euro.

W tym roku spółka ma wypłacić drugą w historii dywidendę – rekomendacja zarządu to po 27 gr na akcję.

Budownictwo
Rynek mieszkaniowy w przededniu obniżek stóp. Najpierw skończą się duże rabaty
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Budownictwo
Mirbud też jest dopuszczony do drogowego tortu CPK
Budownictwo
Deweloperzy podsumowują sprzedaż mieszkań w I kwartale 2025 roku
Budownictwo
Obniżki stóp już w kursach budowniczych mieszkań?
Budownictwo
Unibep w gronie firm namaszczonych przez Centralny Port Komunikacyjny
Budownictwo
Deweloperzy wciąż budują dużo mieszkań, ale nie biją się o pozwolenia