Aktualizacja: 15.06.2020 17:00 Publikacja: 15.06.2020 17:00
Foto: parkiet.tv
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.tv
Czy na giełdach będzie panowała hossa czy też bessa? A może to jest czas na kupowanie obligacji? Czy złoty może wciąż imponować siłą? Jakie ETF – y wybrać do portfela? Czy opłaca się jeszcze inwestować w złoto lub bitcoina? Co nas czeka w polityce i jak będzie radziła sobie polska i globalna gospodarka? Do studia otwartego na rozmowy o tym co może wydarzyć się w tym roku zaprosili Cezary Szymanek i Przemysław Tychmanowicz
Mała Księgowość to program, który na rynku działa już od ponad dwudziestu lat. W tym czasie nie tylko zdążyliśmy przekonać do siebie tysiące przedsiębiorców i księgowych, ale i zapracowaliśmy na ich lojalność. Wielu z nich jest z nami od początku. Kiedy odchodzą, aby przetestować, co mają do zaoferowania inne programy – często wracają, uznając Małą Księgowość za najlepszy wybór.
Bitcoin spada poniżej 100 tys. dolarów, czym wytrącił z równowagi amerykańskich inwestorów, tym bardziej, że nie jest to przypadek, a odpowiedź rynku na rewelacyjne wieści z Chin, gdy model sztucznej inteligencji chińskiej firmy DeepSeek zagroził amerykańskiej dominacji w dziedzinie AI. Spadają notowania amerykańskich firm technologicznych, a także właśnie Bitcoina. Co się dzieje na rynku kryptowalut, wyjaśnia w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu” Eryk Szmyd, analityk XTB.
Już we wtorek 28.01 na stronach parkiet.com i rp.pl, specjalny program na żywo: Taki będzie 2025 r. Prognozy „Parkietu”. Z ekspertami poszukamy odpowiedzi na najważniejsze polityczne, gospodarcze, rynkowe i finansowe pytania. Zapraszamy od godz. 12.00
Co - po słabszym pod względem sprzedaży mieszkań 2024 r. - przyniesie kolejny rok? Kto kupuje mieszkania? Czy rośnie presja na obniżanie cen? Czy rozbudowa oferty nie była za agresywna? A może to rok okazji inwestycyjnych dla deweloperów? Nie tylko o tym porozmawiamy ze Zbigniewem Juroszkiem, prezesem Atalu.
Elektromobilność to dzisiaj już nie jest pytanie „, czy”, tylko „jak”. Jaki samochód wybrać? O jakiej mocy? Z jak dużą baterią? Wreszcie, z jaką ładowarką?
WIG20 od początku roku zyskał już na wartości 7 proc. Z kolei S&P 500 urósł około 3 proc., a DAX ponad 6,5 proc. Wyniki te mogą napawać optymizmem. Ale czy słusznie? Zastanowimy się nad tym w środowym programie Prosto z Parkietu. Start rozmowy o godz. 12.00. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Daniel Kostecki, analityk firmy CMC Markets. Naszego gościa zapytamy także o:
Piotr Kuczyński, analityk rynków finansowych w Domu Inwestycyjnym Xelion, był gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”.
Inwestowanie w nieruchomości to jedna z najpopularniejszych strategii budowania majątku. Daje możliwość osiągania regularnych dochodów, a jednocześnie pozwala na zabezpieczenie kapitału. Początkującym inwestorom rynek może wydawać się skomplikowany, ale dobrze zaplanowane działania i analiza rynku znacząco zwiększają szansę na sukces. W tym artykule przedstawiamy kluczowe aspekty, które warto uwzględnić na początku swojej drogi inwestycyjnej.
Rodzina Dutkiewiczów z Olsztyna sprzeda swoje sportowe sklepy grupie CCC Dariusza Miłka. Za 75 proc. udziałów dostanie 27,8 mln zł w gotówce albo – częściowo – w akcjach internetowej firmy Modivo.
Wtorkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się wzrostami najważniejszych indeksów.
Po gwałtownym spadku notowań na Wall Street sektora technologii informacyjnych relatywną odporność wykazały sektory defensywne, akcje wartościowe oraz niektóre regionalne rynki akcji, które zanotowały znacznie mniejsze straty niż ich amerykańskie odpowiedniki.
Polskie akcje kontynuują tegoroczne zwyżki. We wtorek WIG20 zyskiwał głównie dzięki firmom konsumenckim oraz bankom.
Początek wtorkowej sesji na Wall Street nie przyniósł znaczącego odbicia. Inwestorzy zastanawiają się, czy zaczęła się głębsza korekta.
Będą kolejne, dodatkowe aukcje w ramach rynku mocy, które pozwolą na budowę kolejnych elektrowni gazowych w Polsce. Rząd zapowiada organizację tzw. aukcji dogrywkowych rynku mocy na lata dostaw 2029 i 2030. Aukcje te miałyby być przeprowadzone w przypadku problemu z wystarczalnością zasobów mocy do produkcji energii elektrycznej. O tej z kolei mówi już teraz operator systemu energetycznego, a więc Polskie Sieci Elektroenergetyczne.
Deweloper pozyskał 50 mln zł. Inwestorzy dopisali, redukcja zapisów sięgnęła 68 proc.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas