– Konsultowaliśmy temat podwyższenia kapitału z głównymi akcjonariuszami. Dlatego głosowanie powinno pójść sprawnie – twierdzi Rafał Styczeń, prezes notowanej na NewConnect spółki. Kontroluje papiery dające 48,79 proc. głosów.

Deklaruje, że w najbliższych dniach Wind Mobile złoży w Komisji Nadzoru Finansowego część ofertową prospektu emisyjnego. Dokument rejestracyjny trafił do nadzorcy jeszcze w grudniu ub.r. Wówczas spółka planowała jednak, że wypuści aż 3,57 mln akcji serii K (walne zgromadzenie w sprawie emisji w takim kształcie odbyło się w listopadzie ub.r.), żeby przejąć spółkę technologiczną ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na początku tego roku odstąpiła od tego zamiaru. – Mam nadzieję, że KNF zatwierdzi nasz prospekt jeszcze w tym kwartale. Nie zamierzamy zwlekać z emisją. Chcielibyśmy zamknąć ten temat jeszcze przed wakacjami. Podobnie przed wakacjami chcielibyśmy zmienić rynek notowań na główny – oświadcza Styczeń.

Twierdzi, że do spółki już zgłaszają się fundusze zainteresowane nabyciem akcji serii K. – Instytucje finansowe pozytywnie oceniają naszą strategię rozwoju w oparciu o własne produkty i wyjście z nimi poza Polskę – stwierdza prezes. Wind Mobile sprzedaje m.in. rozwiązanie iLumio (dedykowane jest branży hotelowej) i system LiveBank (wirtualny oddział bankowy). LiveBank już jest najpopularniejszym rozwiązaniem tej klasy w naszym kraju. Kilka miesięcy temu na jego zakup zdecydował się też niemiecki Comerzbank. – Prowadzimy wiele rozmów z potencjalnymi klientami. Ich przebieg jest bardzo obiecujący, co dobrze rokuje na przyszłość – oznajmia Styczeń. Sprzedaż produktów LiveBank i iLumio wzrosła w roku 2014 o 57 proc., a prognozy na 2015 r. zakładają podwojenie przychodów z tych obszarów. Prezes sygnalizuje ponadto, że w kolejnych miesiącach Wind Mobile może też poinformować o nowych, wieloletnich kontraktach na wdrożenie i obsługę własnych rozwiązań w branży telekomunikacyjnej, w tym poza Polską.

Zdaniem Stycznia pozwala to z dużym optymizmem patrzeć na kolejne kwartały pod kątem spodziewanych wyników finansowych. – Liczymy w całym roku na znaczący progres w porównaniu z zeszłym – stwierdza. Nie zdradza szczegółów. W 2014 r. Wind Mobile miał na poziomie grupy 53,9 mln zł przychodów i 7,05 mln zł zysku netto.