Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.11.2019 05:00 Publikacja: 06.11.2019 05:00
Foto: AdobeStock
Jak się jednak okazało, w ostatnim momencie spotkanie z dziennikarzami i sama publikacja projektu nowego aktu zostały ponownie odsunięte w czasie. Obecnie mówi się o początku przyszłego tygodnia. Czy termin ten zostanie tym razem dotrzymany, trudno przewidzieć, ponieważ trwają negocjacje, jak będzie wyglądać nowy rząd oraz co stanie się z Ministerstwem Cyfryzacji.
We wtorek serwis cyfrowa.rp.pl podał dla przykładu, że bez względu na wynik tych negocjacji resort cyfryzacji opuści Karol Okoński, wiceminister i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa. Okoński, osoba z doświadczeniem w branży IT, związana przez wiele lat z firmą Accenture, pożegnał się już ze współpracownikami. W jego gestii było m.in. przygotowanie rekomendacji, jak ująć kwestie bezpieczeństwa sieci 5G w dokumentacji aukcji częstotliwości szykowanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Według naszych informacji zalecenia te są gotowe i wkrótce miały zostać przekazane UKE.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Informatyczna grupa wypracowała w I kwartale 2025 r. solidne wyniki. Jakie będą kolejne miesiące?
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Początek roku na rynku rodzimych spółek technologicznych zaczął się słabo – przez pierwsze trzy miesiące zrealizowano jedynie 35 transakcji wysokiego ryzyka. Branży doskwiera deficyt zagranicznych inwestorów.
Polska spółka podpisała kontrakt z firmą Aplikacje Krytyczne. Będzie świadczyć usługi dla systemu e-Urząd Skarbowy. Wartość umowy może sięgnąć 44,6 mln zł. To niemal tyle samo, ile wynosi kapitalizacja firmy na giełdzie.
Pierwszy kwartał 2025 roku minął giełdowym telekomom bez fajerwerków. Rok temu miały nadzwyczajne zyski, których w tym roku nie dało się powtórzyć. Kolejne kwartały będą wyglądać lepiej. Nie tylko dlatego, że Orange Polska właśnie sprzedał spółkę handlującą energią.
Polska firma podpisała warunkową umowę nabycia Data Desk, spółki działającej w Ameryce Północnej i Południowej. Rynek transakcję ocenił pozytywnie. Kurs rośnie o prawie 7 proc.
Informatyczna spółka miała udany zeszły rok. Zwiększyła przychody i zyski. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas