Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 03.01.2018 08:59 Publikacja: 03.01.2018 08:59
Stadion Olimpijski w Pjongczangu Już w lutym odbędą się zimowe igrzyska olimpijskie w Korei Południowej. Sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz startów narodowej reprezentacji w tej imprezie będzie PKN Orlen. Płocki koncern przekonuje, że zaangażowanie w ruch olimpijski jest jednym z głównych projektów, jakie realizuje.
Foto: Archiwum
Otkrytije Ariena w Moskwie W czerwcu i lipcu w Rosji zostaną przeprowadzone mistrzostwa świata w piłce nożnej. Polska reprezentacja zagra swój pierwszy mecz z Senegalem na moskiewskim stadionie Otkrytije Ariena. Finansowo naszych piłkarzy wspiera Grupa Lotos. Koncern liczy na ich sukcesy nie tylko w Rosji, ale i podczas startującej jesienią piłkarskiej Ligi Narodów z naszą drużyną w I dywizji.
Foto: Archiwum
Najlepsza liga świata Niemal cala światowa czołówka żużlowców ściga się w Polsce. To powoduje, że w powszechnej opinii nasza liga w tej dyscyplinie sportu jest uważana za bezkonkurencyjną. Jej sponsorem tytularnym jest PGE, a liga nosi nazwę PGE Ekstraliga. Dla koncernu prowadzenie działalności sponsoringowej ma na celu przede wszystkim wzrost świadomości i rozpoznawalności marki, a tym samym wsparcie działań sprzedażowych.
Foto: Archiwum
Giełdowe spółki mocno inwestują w sponsoring krajowego sportu. – W strategii sponsoringowej PKN Orlen sport od wielu lat ma kluczowe znaczenie. Z jednej strony jako największa polska firma i mecenas polskiego sportu czujemy się odpowiedzialni za wspieranie dyscyplin, które mają pozytywny wpływ na aspiracje sportowe Polaków, z drugiej strony sport posiada olbrzymi potencjał w zakresie wykorzystania go do promocji produktów i usług, ponieważ nieodłącznie związany jest z emocjami – informuje biuro prasowe paliwowego koncernu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Rynek mieszkaniowy w Polsce w ostatnich latach to prawdziwa sinusoida. Od zamrożenia rynku po pandemii, przez euforyczne zakupy w okresie rekordowo niskich stóp procentowych, kolejne załamanie popytu po skoku inflacji i napaści Rosji na Ukrainę, po ponowny wzrost rynku stymulowany programem „Bezpieczny kredyt 2 proc.” i kolejny spadek popytu po wygaśnięciu programu.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Po niemal dziesięciu latach od pierwszych zapowiedzi i licznych zwrotach akcji, fuzja Bestu i Kredyt Inkaso najprawdopodobniej dojdzie do skutku. Które obligacje warto mieć w portfelu? Czy da się wyciągnąć wnioski na przyszłość?
Po niemal 10-procentowej korekcie indeks S&P 500 stał się technicznie wyprzedany, a w potencjalnej poprawie pomóc może wzorzec sezonowy, z którym ciekawie komponuje się tegoroczne zachowanie Wall Street. Szkoda tylko, że wyceny amerykańskich blue chips są nadal sporo powyżej historycznej normy.
Polacy chcą korzystać z wielu różnych narzędzi płatniczych. Konsumentom zależy przede wszystkim na możliwości swobodnego wyboru metody płatności, gwarancji wygody i bezpieczeństwa podczas zakupów online i offline oraz dostępie do innowacyjnych rozwiązań – pokazuje raport „Polskie płatności: liczy się możliwość wyboru” („Paid in Poland: A story of choice”) opracowany na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Mastercard.
Niezależnie od rozmów w Rijadzie polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na szanse w relacjach z Ukrainą - mówi Jan Strzelecki, wiceszef działu gospodarki światowej rządowego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny.
Pozytywny scenariusz dla Ukrainy jest nadal bardziej prawdopodobny - mówi Kamil Sobolewski, główny ekonomista organizacji przedsiębiorców Pracodawcy RP.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas