Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 23.03.2017 06:58 Publikacja: 23.03.2017 06:58
Łukasz Bugaj, CFA, analityk DM BOŚ
Foto: Archiwum
Po dłuższym okresie uporczywych sił deflacyjnych w końcu pojawiała się perspektywa powrotu inflacji i związanych z nią benefitów, szczególnie na rynkach wschodzących. Drugi czynnik to tzw. Trump trade, czyli optymizm związany z probiznesowymi reformami nowej administracji USA. Inwestorzy czekają przede wszystkim na dwa istotne posunięcia: obniżenie podatków oraz uruchomienie programów infrastrukturalnych. Trzecim istotnym filarem jest globalne ożywienie gospodarcze, które postępuje niejako niezależnie od działań Trumpa i wbrew politycznym niepokojom w Europie.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Indeks WIG20 ma do pokonania średnioterminową przeszkodę cenową w postaci klastra Fibonacciego: 2788–2811 pkt.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Indeks WIG w tym roku zyskał już około 25 proc., po raz pierwszy w historii przełamując w czwartek symboliczną barierę 100 tys. pkt.
Po dość trudnej pierwszej połowie kwietnia na rynkach druga część miesiąca przyniosła dużą zmianę nastrojów, szczególnie na GPW.
Fundusze inwestujące w złoto odnotowały w zeszłym tygodniu rekordowy napływ netto środków w wysokości ok. 8 mld USD.
Chaotyczna i szkodliwa polityka prezydenta USA doprowadziła do kryzysu zaufania wokół amerykańskiej waluty, akcji i długu.
Prezes Fedu stwierdził, że Rezerwa Federalna skupiać się będzie na ograniczeniu skutków ewentualnych ceł, co niweczy nadzieje inwestorów na szybszą ścieżkę obniżek stóp.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas