Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 22.09.2017 06:00 Publikacja: 22.09.2017 06:00
Wojciech Białek główny analityk CDM Pekao
Foto: Archiwum
Szanse, że za 11 miesięcy stopy będą wyższe niż obecnie o 0,25 pkt proc., szacowane były na niecałe 40 proc., a prawdopodobieństwo, że stopy pozostaną na obecnym poziomie, wynosiło ponad 51 proc. Innymi słowy, rynek uważał dwa tygodnie temu, że – na 50 proc. – przez 11 miesięcy stopy Fedu nie wzrosną, a jeśli wzrosną, to zapewne jedynie o ćwierć punktu procentowego. Zgodnie z tymi oczekiwaniami rentowność dziesięciolatek rządu USA ustanawiała w pierwszej dekadzie września 10-miesięczne minima (2,05 proc.), a Dollar Index notował najniższe poziomy od początku stycznia 2015 r.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Indeks WIG20 ma do pokonania średnioterminową przeszkodę cenową w postaci klastra Fibonacciego: 2788–2811 pkt.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Indeks WIG w tym roku zyskał już około 25 proc., po raz pierwszy w historii przełamując w czwartek symboliczną barierę 100 tys. pkt.
Po dość trudnej pierwszej połowie kwietnia na rynkach druga część miesiąca przyniosła dużą zmianę nastrojów, szczególnie na GPW.
Fundusze inwestujące w złoto odnotowały w zeszłym tygodniu rekordowy napływ netto środków w wysokości ok. 8 mld USD.
Chaotyczna i szkodliwa polityka prezydenta USA doprowadziła do kryzysu zaufania wokół amerykańskiej waluty, akcji i długu.
Prezes Fedu stwierdził, że Rezerwa Federalna skupiać się będzie na ograniczeniu skutków ewentualnych ceł, co niweczy nadzieje inwestorów na szybszą ścieżkę obniżek stóp.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas