Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 26.04.2025 08:57 Publikacja: 14.12.2023 21:00
Foto: materiały prasowe
Podczas czwartkowej sesji akcje notowanego na rynku NewConnect SDS Optic, opracowującego platformę technologiczną do szybkiej diagnostyki nowotworów, zwyżkowały nawet o ponad 9 proc. przy podwyższonych obrotach. Do zakupów skłoniły inwestorów pozytywne informacje ze spółki o osiągnięciu kamienia milowego w rozwoju technologii produkcji mikrosond inPROBE. Spółka uzyskała pełną niezależność produkcyjną w zakresie produkcji kompletnych biosensorów światłowodowych przy osiągnięciu oczekiwanych parametrów technologicznych. Zgodność dokumentacji procesowej, technologicznej i wytwórczej z wyprodukowaną przez SDS Optic próbą 300 mikrosond światłowodowych została potwierdzona przez ośrodek Orange Polska, specjalizujący się w optoelektronice (technologiach światłowodowych). – Parametry jakościowe produkowanych przez nas optycznych części biosensorów, a także potwierdzona powtarzalność produkcji stanowią o ponadprzeciętnej wartości dla spółki, zarówno w zakresie przyszłych aplikacji platformy technologicznej inPROBE, jak i potencjalnych zgłoszeń patentowych. Stanowi to początek przejścia spółki z poziomu podmiotu badawczo-rozwojowego do podmiotu przystępującego do procesu komercjalizacji swoich rozwiązań technologicznych – wyjaśnia Marcin Staniszewski, prezes SDS Optic. W ocenie zarządu zrealizowany kamień milowy to potwierdzenie, że proces produkcyjny jest możliwy do skalowania w nieograniczonym zakresie.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Medicalgorithmics pozyska od swojego akcjonariusza dodatkowe finansowanie w kwocie do 9 mln zł (2,4 mln USD), zwiększającą całą wartość posiadanych pożyczek do 5,4 mln USD.
Nawiązanie współpracy z potentatem z branży biofarmaceutycznej i pierwsze wspólne zlecenie dają nadzieję na przełom w pozyskiwaniu nowych klientów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas