Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 03.04.2025 12:47 Publikacja: 14.12.2023 21:00
Foto: materiały prasowe
Podczas czwartkowej sesji akcje notowanego na rynku NewConnect SDS Optic, opracowującego platformę technologiczną do szybkiej diagnostyki nowotworów, zwyżkowały nawet o ponad 9 proc. przy podwyższonych obrotach. Do zakupów skłoniły inwestorów pozytywne informacje ze spółki o osiągnięciu kamienia milowego w rozwoju technologii produkcji mikrosond inPROBE. Spółka uzyskała pełną niezależność produkcyjną w zakresie produkcji kompletnych biosensorów światłowodowych przy osiągnięciu oczekiwanych parametrów technologicznych. Zgodność dokumentacji procesowej, technologicznej i wytwórczej z wyprodukowaną przez SDS Optic próbą 300 mikrosond światłowodowych została potwierdzona przez ośrodek Orange Polska, specjalizujący się w optoelektronice (technologiach światłowodowych). – Parametry jakościowe produkowanych przez nas optycznych części biosensorów, a także potwierdzona powtarzalność produkcji stanowią o ponadprzeciętnej wartości dla spółki, zarówno w zakresie przyszłych aplikacji platformy technologicznej inPROBE, jak i potencjalnych zgłoszeń patentowych. Stanowi to początek przejścia spółki z poziomu podmiotu badawczo-rozwojowego do podmiotu przystępującego do procesu komercjalizacji swoich rozwiązań technologicznych – wyjaśnia Marcin Staniszewski, prezes SDS Optic. W ocenie zarządu zrealizowany kamień milowy to potwierdzenie, że proces produkcyjny jest możliwy do skalowania w nieograniczonym zakresie.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Działania spółki mające na celu poprawę rentowności jej podstawowego biznesu zaczynają przynosić pozytywne efekty.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Średnia cena docelowa z rekomendacji dla tegorocznego debiutanta implikuje 21-proc. pole do zwyżki. Motorem napędowym dla biznesu są rozwój organiczny i przejęcia. Najnowsza inwestycja wpisuje się w ten scenariusz.
Tegoroczny debiutant kupił za 23 mln zł pakiet większościowy firmy Eurodiagnostic, zajmującej się badaniami obrazowymi. To segment, na który Diagnostyka ma duży apetyt.
Podczas poniedziałkowej sesji akcje biotechnologicznej spółki zanurkowały o ponad 17 proc. Kurs pogrążyły najnowsze wieści ze spółki.
Naszym celem jest osiągnięcie pozycji jednego z regionalnych liderów branży. Z pewnością zadbamy o to, by w oczach inwestorów nie stać się „nudną” firmą z sektora med-tech. Zapowiedziane rozdzielenie działalności Synektika do niezależnych spółek pozwoli inwestorom na odrębną, rzetelną wycenę, uwzględniającą potencjał każdej z nich. Sądzę, że w konsekwencji będzie to prowadzić do zwiększenia wartości obu spółek – mówi Cezary Kozanecki, prezes Synektika, laureat nagrody „Parkietu” Byki i Niedźwiedzie 2025 w kategorii prezes roku.
Wyniki kwartalne Neuki nie sprostały oczekiwaniom rynku. W godzinach przedpołudniowych czwartkowej sesji akcje spółki traciły nawet blisko 6 proc.
Spółka zrobiła krok naprzód w zakresie zastosowania swojej technologii w diagnostyce raka żołądka.
SDS Optic uzyskała pozytywne wyniki I części badania klinicznego inPROBE, co spotkało się z pozytywną reakcją rynku. W trakcie poniedziałkowej sesji akcje notowanej na rynku NewConnect spółki zwyżkowały o prawie 7 proc.
Podczas czwartkowej sesji akcje notowanego na rynku NewConnect SDS Optic zwyżkowały nawet o ponad 9 proc. przy podwyższonych obrotach. Do zakupów skłoniła inwestorów pozytywne informacje ze spółki o osiągnięciu milowego w rozwoju technologii produkcji mikrosond inPROBE.
Biotechnologiczna firma nawiązała współpracę m.in. z Philipsem, dzięki czemu opracuje prototyp analizatora mikrosondy InProbe.
Notowana na rynku NewConnect spółka może pozyskać od inwestorów prawie 6 mln zł.
Notowany na rynku NewConnect SDS Optic otrzymał od Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) pozytywną odpowiedź na złożony wniosek o wprowadzenie istotnych zmian w procedurze badania klinicznego swojej mikrosondy inPROBE do diagnostyki raka piersi HER2-dodatniego.
Dla świeżo upieczonego debiutanta najważniejsze są prace nad rozwojem technologii InProbe.
Kurs spółki podczas pierwszej sesji na NewConnect poszedł w górę o kilkanaście procent. Czy popyt utrzyma przewagę?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas