Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 04.05.2017 06:04 Publikacja: 04.05.2017 06:04
Artur Chabowski, prezes Mabionu, wątpi, by inne spółki poza Celltrionem i Sandozem złożyły swoje wnioski rejestracyjne.
Foto: materiały prasowe
Według stanu na 3 kwietnia w Europejskiej Agencji Leków (EMA) złożonych było pięć wniosków dotyczących rejestracji leków biopodobnych do rituximabu (MabThera – nazwa handlowa w Europie), o trzy więcej niż miesiąc wcześniej. Zdaniem zarządu Mabionu, który również pracuje nad własnym lekiem, mało prawdopodobne jest to, by w ostatnim czasie nowe firmy złożyły swoje wnioski rejestracyjne. Skąd zatem wzrost liczby wniosków?
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Medicalgorithmics pozyska od swojego akcjonariusza dodatkowe finansowanie w kwocie do 9 mln zł (2,4 mln USD), zwiększającą całą wartość posiadanych pożyczek do 5,4 mln USD.
Nawiązanie współpracy z potentatem z branży biofarmaceutycznej i pierwsze wspólne zlecenie dają nadzieję na przełom w pozyskiwaniu nowych klientów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas