Komentarz poranny IDMSA

Gorsza sytuacja na giełdach Wczorajsze sesje w Stanach Zjednoczonych zakończyły się niezbyt dużymi spadkami. Inwestorzy reagowali na nienajlepsze dane makro z USA, a także na informacje płynące bezpośrednio ze spółek. Ilość zezwoleń na budowę domów i ilość rozpoczętych budów spadły odpowiednio o 1,3 proc i 3,3 proc.

Aktualizacja: 27.02.2017 11:22 Publikacja: 18.06.2008 12:47

Wzrosła inflacja PPI do 1,4 proc. (prog. 1 proc.) m/m , co dało wzrost w stosunku rocznym 7,2 proc. Wartość bazowa wyniosła za to 3 proc. - czyli zgodnie z oczekiwaniami. Dynamika produkcji przemysłowej również nie zachwyciła spadając o 0.2 proc., wykorzystanie potencjału produkcyjnego również się obniżyło do 79, 4 proc. Spodziewano się lepszych odczytów, co przyczyniło się do wzrostu eurodolara, ale nie były to wzrosty zbyt mocne. Dane te spowodowały również spadek prawdopodobieństwa podwyżki stóp w USA z 90 proc. do nieco powyżej 60 proc. Z kolei wsparciem dla dolara mogły być dane o inflacji PPI, która wzrosła 7,2 proc r/r, czyli więcej od prognoz (6,7 proc.).

Dziś zapewne nie doczekamy się przełomu na rynku z powodu braku istotnych informacji makroekonomicznych. Będą to protokół z ostatniego posiedzenia Boa oraz zmiana zapasów paliw. Raporty kwartalne opublikują FedEx oraz Morgan Stanley.

EURPLN

Wczoraj od rana złoty zyskiwał na wartości w stosunku do euro, a zmiany jakie można było obserwować na eurodolarze niespecjalnie wpływały na nasz rynek. Po południu kurs eurodolara wzrósł nieco, by dziś rano ponownie spaść. Opublikowane dane o deficycie płatniczym pozostały bez wpływu na rynek. Dziś poznamy dane o dynamice produkcji przemysłowej i jej cenach. Lepsze od prognoz dane będą wsparciem dla polskiej waluty. Najbliższe wsparcie to minimum z 11 czerca poziom 3,3690, najbliższy opór to dzisiejszy szczyt poziom 3,38.

EURUSD

Kurs EURUSD znajduje się w krótkoterminowym trendzie bocznym i dziś nie zanosi się na rozstrzygnięcia - z uwagi na brak istotnych danych makro. Najbliższy opór to poziom 1,5530 szczyty z 17 czerwca 1,5513 najwyższe notowanie z 11 czerwca. Wsparciem dla ewentualnych spadków będzie poziom 1,5460 najniższe notowanie z 16 czerwca a także linia trendu wzrostowego rejon 1,5472.

GBPUSD

Funtdolar znajduje się w trendzie bocznym ograniczonym od dołu poziomem 1,9450, od góry rejonem 1,97 - 1,9750. Wczoraj GBPUSD zanotował dość mocny spadek po wypowiedzi szefa banku Anglii, który stwierdził, że wzrost inflacji powyżej 4 proc. może być chwilowy. W dalszej części wypowiedzi stwierdził, że inflacja w przyszłym roku będzie notowała spadek. Najbliższe wsparcie to poziom 1,9504 dziesiejszy dołek, najbliższym oporem będzie 100 - tu okresowa średnia - rejon 1,9547.

USDJPY

Kurs dolarjena od marca pozostaje w obrębie kanału wzrostowego, którego górne ograniczenie stanowić będzie bardzo silny opór oraz będzie celem obecnej fali wzrostowej - jest to obecnie poziom 110,18. Kurs USDJPY nadal utrzymuje się powyżej poziomu 108,00, a najbliższe wsparcie będzie stanowił rejon 107,752 - wczorajsze minimum , oporem będzie szczyt z 16 czerwca poziom 108,54. Dziś brak istotnych danych makro powinien wspierać dotychczasowy trend, chociaż możliwe będzie niewielkie cofnicie się kursu.

Komentarze
Łapanie oddechu
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Komentarze
Indeksy w Warszawie w pogoni za kolejnymi rekordami
Komentarze
Pewne prawidłowości
Komentarze
Wyższy cel?
Komentarze
Ulica panikuje
Komentarze
Wojna celna a decyzje banków