Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 11.01.2020 08:58 Publikacja: 11.01.2020 08:58
Od lewej: Maciej Trybuchowski (KDPW), Izabela Olszewska (GPW), Marcin Obroniecki (MF), Jarosław Dominiak (SII), Paweł Borys (PFR) oraz Tomasz Prusek (Fundacja Przyjazny Kraj).
Foto: Archiwum, Przemysław Tychmanowicz
Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych przyzwyczaiło rynek do cyklicznych spotkań inwestorów, które zazwyczaj w czerwcu odbywają się w górskiej scenerii. Tym razem jednak SII zawitało do Warszawy, gdzie na Stadionie Narodowym zorganizowało pierwszą edycję Forum Finansów i Inwestycji. Patrząc na zainteresowanie, można zaryzykować stwierdzenie, że raczej nie była to ostatnia odsłona tego wydarzenia. Na forum zapisało się około 5 tys. osób. Patronem medialnym imprezy był „Parkiet".
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W tej dekadzie, do 31 grudnia 2030 r., WIG może dojść do 200 tys. pkt. Hossa na GPW miałaby podstawy fundamentalne i makroekonomiczne, ale pamiętajmy o korektach, które mogą być znaczące – mówi Tomasz Bursa, doradca inwestycyjny, wiceprezes OPTI TFI.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Historyczny rekord na GPW. WIG osiągnął poziom 100 tys. pkt. Jak wysoko może jeszcze zajść? - Moment bardziej odczuwalnego schłodzenia na GPW nieuchronnie się zbliża - mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
W długim terminie złoto ma szansę osiągnąć poziom 5–6 tys. USD za uncję. Duży potencjał wzrostowy jest także w srebrze – uważa Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz w firmie XTB.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas